Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Bir Elektrikli Otomobil Markası Daha Avrupa Pazarına Giriyor


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Otomotiv sektöründe köklü bir değişiklik yaratmaya başlayan elektrikli otomobiller, her geçen gün daha fazla talep görmeye başladı. Bu süreçte 2021 yılında seri üretime başlayan Zeekr, elektrikli otomobil üretim süreçlerine hız kazandırdı.

Zeekr markası, Çin pazarından sonra gözünü Avrupa’ya dikti. Çin merkezli elektrikli otomobil üreticisi Zeekr, 2021 yılında faaliyetlerine başladı. Çin’deki satışlarını giderek artıran markanın gelecekteki hedefi Avrupa elektrikli otomobil pazarı oldu. Dev Çin otomobil firması Geely’nin alt markası olan Zeekr, geçen yılı başarılı bir şekilde tamamladı.

Geely Desteğiyle Avrupa'ya Girecek

Geely Desteğiyle Avrupa'ya Girecek
2021 yılında elektrikli otomobil sektörüne çok hızlı bir giriş yapan ve bu alanda uzmanlık kazanan markanın faaliyetleri yakından takip ediliyor. İki ay gibi kısa sürede müşterilerine 6 bin adet elektrikli sedan teslim etmeyi başaran Zeekr, sektörde adından sık sık söz ettiriyor. Marka daha önceki hedeflerinden hareketle 2022 yılı için satış takvimini duyurdu.

Çinli otomobil üreticisi Geely markasının alt markası olarak satışlara başlayan Zeekr, bu senenin hedeflerini açıkladı. Bu kapsamda tek modelle 2022 yılında 70 bin araba satmayı hedefleyen markanın satış rakamları oldukça başarılı ilerliyor. Geely, bu yıl Çin’de Zeekr 001 modelinin üç versiyonunu satışa çıkardı.

Sürücüsüz Araçlarda Liderliği Hedefliyor

Zeekr, 2025 yılına kadar senede 100 bin birimlik sürüm öngördüğünü de açıkladı. Üretim süreçlerini hızlandırmak amacıyla markanın 2023 yılından itibaren Avrupa pazarında da satışlara başlanacağı belirtildi. Bu kapsamda Zeekr 001 modeli, Çin’den Avrupa’ya ihraç edilerek elektrikli otomobil sektöründeki yerini alacak. Firmanın gelecek yıllarda sürücüsüz çalışan araçlar üreteceği belirtiliyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst