Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Bayraktar TB2 Yerli SİHA’lar 16 Ülkede Uçuşa Devam Ediyor


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, tüm dünyada büyük ilgi gören yerli ve milli SİHA’lar hakkında konuştu. Bayraktar, ilk olarak otomatik şekilde uçabilen bir uçak üretmek için bu işe girdiklerini söylerken, daha sonra İHA’ların yapımına çok küçük bir atölyede başladıklarını dile getirdi. Küçük uçaklar şeklinde ilk üretimleri yaptıklarını belirten Baykar Teknoloji Lideri, bu uçakların 1 saat boyunca havada kalabildiğini ve sadece 15 kilometre gibi kısa mesafe uçabildiğini söyledi. Günümüzde tüm dünyada büyük ilgi gören ve Türkiye’nin savunma sanayiinde sık sık adından söz ettiren Bayraktar TB2 SİHA projeleri dikkat çekmeye devam ediyor. Bu projeye 2010 yılında başladıklarını belirten Selçuk Bayraktar, Savunma Sanayi Müsteşarlığı çalışmalarından sonra Bayraktar TB2 SİHA’ların terörle mücadele için TSK envanterine katıldığını dile getirdi. Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar’ın yerli ve milli SİHA projesi Bayraktar TB2 açıklamaları basında geniş yankı buldu.

Bayraktar TB2 Dünyada En Meşhur SİHA

Bayraktar TB2 Dünyada En Meşhur SİHA
2014 yılında TSK envanterine katılan TB2 SİHA hakkında açıklamalar yapan Selçuk Bayraktar, “TB2’ler terörle mücadelede ve Türkiye dışındaki operasyonlarda gerçekten başarılıydı. Havada 27 saat kalarak yüzlerce kilometre menzile sahip, 130 kilogram ağırlık taşıyabiliyor, oldukça hassas akıllı askeri teçhizatla donanmış durumda.” ifadelerini kullandı. Şu anda dünyada en meşhur SİHA’ların TB2’ler olduğunu söyleyen Bayraktar, 16 ülkede uçmaya devam ettiklerini kaydetti.

Akıncı TİHA’lar Stratejik Görevleri Yerine Getiriyor

Selçuk Bayraktar, konuşmasında 2016 yılında başladıkları Akıncı Taaruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA) hakkında da önemli bilgiler verdi. SİHA’lara göre daha büyük uçaklar olduğunu hatırlatan Bayraktar, Akıncı TİHA’ların içinde 100 adet bilgisayar varken TB2’lerde ise sadece 40 adet bilgisayar bulunduğunu söyledi. Akıncı TİHA projeleri stratejik görevleri yerine getirip seyir füzesi taşıyabiliyor ve hava çatışmalarında başarılı sonuçlar elde ediyor. Ayrıca Akıncı TİHA’ları uydu üzerinden yönetme imkanı bulunabiliyor. Türk İHA’larının sahip olduğu önemli özelliklerini dile getiren Selçuk Bayraktar, SİHA ve TİHA’ların radar tarafından tespit edilmesinin gerçekten sor olduğunu söyledi. Yerli ve milli sermaye ile üretilen SİHA’lar Suriye’nin İdlib kenti ve Azerbaycan’ın Karabağ bölgesindeki başarılarıyla hafızalara kazındı.
 

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,074
Kullanıcılar
10,088
Son üye
drozy73
Üst