TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Bayraktar TB2 SİHA Paylaşımı Ukrayna’da Gündem Oldu

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,114
Tepkime puanı
225
Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın 9. gününe girilirken taraflar bir kez daha müzakere masasından eli boş ayrıldı. Savaş, Ukrayna’nın başkenti Kiev yakınlarında devam ederken Ukrayna ordusunda kullanılan Bayraktar TB2 SİHA’lar gündem olmaya devam ediyor. Sosyal medyada ilgi gören paylaşımlara bu kez Selçuk Bayraktar’ın abisi Haluk Bayraktar da dahil oldu. Tüm dünyada gündemden düşmeyen Bayraktar SİHA’ları üreten Baykar şirketinin CEO’su Selçuk Bayraktar’ın abisi Haluk Bayraktar dikkat çeken bir paylaşıma imza attı. Sosyal medyada büyük ilgi gören bu paylaşım sadece Türkiye’de değil yurt dışında da çeşitli şekillerde yorumlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı ve aynı zamanda Baykar CEO’su Selçuk Bayraktar’ın abisi Haluk Bayraktar son paylaşımıyla gündemden düşmüyor.

Zelenski'ye Övgü Dolu Sözler

Zelenski'ye Övgü Dolu Sözler
Rusya ile Ukrayna arasında, Kiev’de devam eden savaşın hız kazandığı dönemde dikkat çeken bir paylaşım geldi. Ukrayna, Türkiye’de üretilen Bayraktar TB2 SİHA’lar ile Rus ordusuna büyük darbeler indirmeye devam ederken, Haluk Bayraktar’ın paylaşımı dikkat çekti. Baykar CEO’su ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar’ın abisi Haluk Bayraktar, Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski’den övgü dolu sözlerle bahsetti. Haluk Bayraktar kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski’yi överek “İyi ki senin gibi cesur bir adamı tanıdım... Zafer haksızca işgale karşı ülkesini savunan yürekli insanlarla olsun.” dedi. Bu paylaşım kısa sürede hem Türkiye’den hem de yurt dışındaki kullanıcılardan büyük ilgi gördü.

SİHA İsmi Bayraktar'la Özdeşleşti

Baykar Teknoloji lideri Selçuk Bayraktar, Milli Teknoloji Hamlesi konulu programda önemli açıklamalar yaptı. "İnsansız hava araçlarının Türkiye'deki ismi Heron'du. İHA değil, Heron deniyordu. Dünyada bu sınıftaki SİHA'lara biraz Bayraktar denmeye başlandı." ifadelerini kullanan Selçuk Bayraktar, bunun gurur verici olduğunu dile getirdi. Türkiye’de üretilen Bayraktar TB2 SİHA’lar özellikle Ukrayna – Rusya savaşıyla birlikte tüm dünyanın gündemine girdi. Dünyada şu an kendi sınıfının en iyi olduğunu söyleyen Selçuk Bayraktar, “Bizim insansız hava araçlarımızda yerlilik oranı yüzde 93 oranında gerçekleşti ki bütün tasarımları bize ait bir insansız hava aracından bahsediyoruz. Bu dünyada da rekor sayılabilecek bir yerliliktir.” ifadelerini kullandı.
 

Çevrimiçi

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,925
Mesajlar
3,576
Kullanıcılar
5,227
Son üye
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst