Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Bayraktar TB2 SİHA Alman Basınının Gündeminde!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Yıllar içerisinde binlerce savaşa şahitlik eden dünya ülkeleri, savaşının kazanının olmadığını gösterdikleri gibi gücü elinde bulunduran tarafın son teknoloji ile donatılmış savunma araçlarına sahip olan taraf olduğunu da gözler önüne serdi. Geçmişte yaşanan savaşların yanı sıra 21.yüzyılda, tüm dünyanın gözleri önünde başlayan ve nerede ise 4 aydır devam eden Rusya- Ukrayna savaşı da bu tezi doğrular nitelikte oldu. Ekonomik bakımdan Ukrayna ülkesine göre çok daha üst seviyede olan ve kendisine uygulanan ağır yaptırımlara rağmen savaş kararından caymayan Rusya, aylardır süren savaşa rağmen Ukrayna bölgesinde yer alan noktalardan herhangi biri üzerinde bir üstünlük sağlayamadı. NATO ülkeleri tarafından silah yardımları yapılan ve sınırlarını korumak için Türkiye’nin yerli güçlerinden olan İHA ve SİHA’lardan da destek alan Ukrayna, son teknoloji ile donatılmış savunma araçlarının sınır hatlarını koruma konusundaki başarılarını alanda göstermiş oldu. Türk İHA ve SİHA’larının Ukrayna topraklarını savunma yönünde gösterdikleri üstün performanslar yalnızca topraklarına saldırılar düzenlenen Ukrayna tarafından değil, diğer ülkeler tarafından da ele alındı. Öyle ki Ukrayna halkı SİHA’lara özel besteler dahi yaptılar. Birçok ülke ile ihracat sözleşmesi imzalayan Türkiye, yerli savunma araçları sayesinde dış dünyalar arasındaki başarısını ortaya koymayı başardı. Bu kapsamda her gün bir ülkenin basınında kendine yer bulan İHA ve SİHA’lar, son olarak Alman basını tarafından da incelendi.

Alman Basınında SİHA ve İHA Haberi!

Alman Basınında SİHA ve İHA Haberi!
Almanya’nın en önemli ekonomi yayınlarından biri olan Handelsblatt, gelecek yıllarda ortaya çıkabilecek olan savaşların silah üretici firmalara karşı yeni beklentilerin oluşmasına sebep olduğunu belirtti. Bu kapsamda Bayraktar TB2 insansız hava aracına da değinen gazete, insansız hava araçlarının savaş ortamlarına hâkim olabileceklerine vurgu yaptı.

Bayraktar TB2’ye Övgü!

Alman gazetesi Handelsblatt’ın Bayraktar TB2’ye yer verdiği haberinde SİHA’nın yüksek seviyelere kadar yükselebileceğini ve fark edilmeden iç bölgelerin derinliklerine sızabileceğini ifade etti. Ayrıca haberde SİHA’nın ikmal hatlarını kolaylık ile yok edebileceğine değindi.

"NATO Ülkeleri Türk Araçlarla İlgileniyor!"

Haberin devamında SİHA’nın en az 13 ülkeye ihraç edildiğini ve Letonya ile Polonya gibi NATO ülkelerinin de SİHA’lar ile yakından ilgilendikleri belirtildi.
 

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst