Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Bayraktar İHA Fabrikası Nerede?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Bayraktar İHA’nın fabrikası, son dönemlerde savaş halinde olan Rusya- Ukrayna ülkeleri ile birlikte arama motorlarında sıklık ile sorgulanan konu başlıklarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. 24 Şubat tarihinde resmen başlamış olan Rusya- Ukrayna savaşı tüm dünyanın gözleri önünde devam ediyor. Bu kapsamda Ukrayna sınırlarını hilal eden ve 6 ayı aşkın süredir Ukrayna’nın toprak bütünlüğünü bozmaya çalışan Rus ordusu, ekonomik üstünlüğüne rağmen bu hedefine ulaşmayı başaramadı.

Rusya- Ukrayna savaşında aktif olarak rol oynayan Türk İHA ve SİHA’lar dünya ülkelerinin dikkatini çekmeyi başardı. Ukrayna ordusu tarafından aktif olarak kullanılan Bayraktar TB2’ler, alanda sergiledikleri performanslar ile bütün övgüleri almayı başardılar.

Yerli ve milli imkanlar ile üretilmeye devam edilen İHA ve SİHA’lar ordularını güçlendirmek isteyen diğer ülkeler tarafından yakın takibe alınmışken, şu an da savaş halinde olan 2 ülke ile popülerliğini iyiden iyiye arttıran Bayraktar TB2’lerin nerede üretildikleri merak konusu oldu. Yapılan resmi açıklamalara göre insansız hava araçları İstanbul ilinde bulunan Özdemir Bayraktar milli İHA ve Ar- Ge Üretim Kampüsü’nde üretilmektedir.

Bayraktar TB2'lerin Yerlilik Oranı Nedir?

Bayraktar TB2’lerin yerlilikleri, insansız hava araçları ile yakından ilgilenen yerli ve yabancı kaynaklar tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Yerli ve milli duygularla üretilen bu araçların, üretim süreçlerinde aktif olarak rol oynayan yedek parçaların yerlilik oranları merak edilmektedir.

Tüm dünyanın ilgisini çekmeyi başaran ve şu anda da 6 ayı aşkın süredir devam eden Rusya- Ukrayna savaşında aktif olarak rol oynayan Bayraktar TB2’lerin yerlilik oranı dünya gündemine damgasını vurmuştur. Şu anda piyasada olan ve ülkeler tarafından kullanılan savunma araçları arasında rekor sayıda sayılabilecek düzeyde bir yerliliğe sahip olan Bayraktar TB2’lerin yerlilik oranı yüzde 93 olarak açıklanmıştır.

İnsansız Hava Araçlarında Rekor Bayraktar TB2'lerde!

Bayraktar TB2’ler tarafından kırılan rekor, halen tüm dünya tarafından konuşulmaktadır. Alanının en iyisi olan Türk insansız hava araçları 16 Temmuz 2019 tarihinde Kuveyt ülkesinde katılmış olduğu demo uçuşunda kum fırtınası, yüksek sıcaklık ve diğer zorlu coğrafi şartlara rağmen 27 saat 3 dakika havada kalmayı başararak rekorunu kırdı.

Bayraktar TB2'yi Kim Üretiyor?

Bayraktar TB2'yi Kim Üretiyor?
Bayraktar TB2’nin üreticisi, insansız hava araçlarının sahada gösterdikleri üstün performanslardan sonra sıklık ile araştırılmaktadır. Özellikle son günlerde yerli basının yanı sıra yabancı basında da büyük yankı uyandırmayı başaran Bayraktar TB2’ler, üretici firmaları ile de dikkat çekmektedir. Tüm dünyayı titreten özelliklere sahip olan Bayraktar TB2’ler, Türk şirket Baykar Teknoloji tarafından üretilmektedir. Şirketin kurucusu Selçuk Bayraktar, genel müdürü ise Haluk Bayraktar’dır.

Bayraktar SİHA'nın Motorunu Kim Üretiyor?

Bayraktar SİHA motorunun üreticisi, son yıllara damgasını vuran insansız hava aracı ile yakından ilgilenen ülkeler tarafından sıklık ile araştırılmaya devam ediliyor. Daha önce yapılan resmi açıklamalar kapsamında nemli bilgilere değinen Baykar Teknoloji Genel Müdürü Haluk Bayraktar, insansız hava aracının motorunu geliştiren üretici firmayı açıklamıştı.

SAHA İstanbul’un İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen SAHA EXPO Savunma ve Havacılık Hibrit Fuarı’nda konuşma yapan Haluk Bayraktar, insansız hava araçlarında, Ivchenko Progress ve Motor Sich’in iş birliği ile üretilmiş olan AI- 322F motorunun kullanılacağını ifade etmişti.

Bayraktar SİHA'nın Özellikleri

Bayraktar SİHA’nın özellikleri, şu şekilde duyuruldu:
  • Azami hız: 222 km
  • Seyir hızı: 130 km
  • Servis irtifası: 27.000 feet
  • Azami havada kalış süresi: 27 saat
  • Motor: 100 beygir, 1xRotax 912 içten yanmalı enjeksiyonlu motor
  • Toplam kalkış ağırlığı: 700 kg
  • Yakıt tipi: Benzin
  • Yakıt kapasitesi: 300 L
  • Kanat açıklığı: 12 m
  • Gövde uzunluğu: 6,5 m
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst