Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Baykar Teknoloji Dünyada SİHA İhracatında İlk 3’te


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Rusya – Ukrayna savaşı ile gündemden düşmeyen yerli SİHA’lar dünya basınında da sık sık yer alıyor. Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, milli ve özgün SİHA sistemleri hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Gebze’de üniversite öğrencileri ile bir araya gelen Bayraktar, son dönemde dünyanın dikkatini çeken Bayraktar TB2 SİHA’ların arkasındaki sistemi anlattı.

Selçuk Bayraktar, üniversite öğrencilerine yaptığı sunumda ilk olarak geliştirmeye devam ettikleri Bayraktar TB3 İHA ve insansız savaş uçağını anlattı. Gençlere bugün için değil gelecek için çalışmaları tavsiyesinde bulunan Baykar Teknoloji lideri geleceğin teknolojisine vurgu yaptı. Otomotiv sektöründen örnekler veren Bayraktar, “Dünya devleri ve ülkeler neredeyse yarışamıyor. Amerika otomotiv alanında neredeyse yarışamıyor.” dedi.

"Yarının Teknolojisine Bugünden Hazırlanın"

Yarının Teknolojisine Bugünden Hazırlanın
Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar üniversite öğrencileri için yaptığı sunumda telekomünikasyon teknolojisinden örnek verdi. “Bugün 4.5 G’yi konuşuyoruz. Bugün 3G’yi çalışmanın pek bir anlamı yok. Yarının teknolojisine bugünden hazırlandığınızda son noktayı yakalamanız mümkün.” diyen Bayraktar, şirket olarak her zaman bu şekilde hareket ettiklerini söyledi. Bugünün yarışı yerine yarının yarışını bugünden öngörüp, şimdiden çalışıp en azami gayretle etikte ve ahlaktan ayrılmadan böyle bir misyonu koyarak çalıştıklarını aktardı.

Etik ve ahlak değerleriyle çalışıldığında dünyanın en iyisini yapabileceklerini söyleyen Selçuk Bayraktar gençlere “Hep buna inanın” mesajını verdi. İHA ihraç etme konusunda Türkiye’nin dünyadaki konumuna dikkat çeken Baykar Teknoloji Lideri, geliştirmeye devam ettikleri uçaklar hakkında konuştu. Büyük ve ağır bir uçak geliştirdiklerini söyleyen Bayraktar ayrıca bu uçakların müdahale edilmeden gemiye inip kalkabilecek şekilde tasarlanacağını söyledi.

"Türkiye İHA İhracatında İlk 3’te"

Selçuk Bayraktar, geliştirdikleri muhabere uçağının karada da görev yapabileceğini söylerken, gelecek sene ilk uçuşunu gerçekleştireceğini kaydetti. Kısa pist gemilere inip kalkabilecek şekilde tasarlanan uçak hakkında geliştirme çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.

Öte yandan Baykar’ın şu anda dünyada en fazla sayıda ülkeye insansız hava aracı ihraç eden firma olduğunu vurgularken “Dünyada da Türkiye bu alanda ilk 3'te diyebilirim. 19 ülkeyle ihracat sözleşmesi imzalanmış ve bir çoğuna ihraç edildi. bütün gelirlerinin yüzde 90'ından fazlasıyla yeni platformlarımızı geliştiriyoruz” dedi.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,081
Son üye
tezcang
Üst