Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Bakanlık, Elektrikli Araç Şarj İstasyonlarına Yatırım Destek Programını Açıkladı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Dünya genelinde tüm araç firmalarının benzinli ve dizel araç üretimine yönelik kısıtlama getirerek, yatırımlarını elektrikli araç üretimine yapmaları, ülkemizde de yatırımcı destek paketlerinin düzenlenmesini sağladı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yayınlanmış olan teknolojik yatırım destek paketi, bugün itibari ile Resmî Gazete’de yayınlandı. Yayınlanan destek paketinin içeriğinde, elektrikli şarj istasyonları yatırımları ve diğer teknolojik ürün yatırımları dikkat çekti.

Elektrikli Araç Şarj İstasyonlarına Bakanlıktan Yatırım Desteği!

Elektrikli Araç Şarj İstasyonlarına Bakanlıktan Yatırım Desteği!


Şu an da hala test aşamasında olan yerli otomobil Togg, 2022 yılının sonu itibari ile seri üretime geçecek. Ayrıca Tesla yönetiminin yakın zamanda aldığı karara göre de bu yıl içerisinde Türkiye yollarında daha fazla elektrikli araç boy gösterecek.

Dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de elektrikli araç sektörüne yönelik değişikliklerin gözlenmesi, ülke içerisinde yapılacak olan yatırımların da rotasının değişmesine sebep oldu. Bu noktada teknolojik yatırım desteklerinden sorumlu olan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, yeni dönem yatırımcı destek paketlerini içeren kararlarında düzenlemeye giderek, söz konusu güncel kararları Resmî Gazete’de yayınladı. Resmî Gazete’de yayınlanmış olan yatırım destek paketi kararlarına göre elektrikli araç istasyonlarına yatırım yapmak isteyen vatandaşlara yüksek oranlarda destek verileceği bilgisi kaydedildi.

20 Milyon TL’ye Varan Destek Paketi!

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Resmî Gazete’de yayınlanmış olan elektronik yatırım destek paketinde yer alan elektrikli şarj istasyonları desteğine göre ilgili alana yatırım yapmak isteyen vatandaşlara, yatırım bedelinin yüzde 75’ine destek verileceğine kadar verildi. Açıklanan yüzdeye göre hesaplanan tutar, 20 milyon TL olarak belirlendi.

Destek Paketinin Sınırlama Kapsamı Genişletildi!

Resmî Gazete’de yayınlanmış olan bakanlık elektronik yatırım destek paketine göre daha önce 3 yıl süre ile satılmasına, devredilmesine ya da kiralanmasına izin verilmeyen makine teçhizatları için yeni kararlar alındı.

Güncellenen teçhizat kullanımı kararına göre işletmeye yönelik yapılan yatırımların içerisinde yer alan teçhizatların, yatırım yerinde kalma şartına bağlı olarak destekten bir yıl sonra devredilmesine, satılmasına ya da kiralanmasına onay verildi. İşletme giderleri ise destek paketi kapsamına alınmadı.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst