Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Bakandan Dikkat Çeken Togg Açıklaması: Vegan Olacak!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Uzun süredir çalışmaları devam eden ve birçok test aşamasını başarılı bir şekilde tamamlayan yerli otomobil Togg hem yabancı basında hem de yerli basında bir kez daha gündeme geldi. Düzenlenen Birleşmiş Milletler Genel Kurulu görüşmelerine katılmak amacı ile ABD’ye giden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobilin bilinmeyen bir özelliğine ilişkin önemli bilgiler vererek heyecanı arttırdı.

Bakan Varank'tan ABD’de Togg Açıklaması!

Hem yerli basında hem de yabancı basında sıklık ile gündeme gelen yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg, bir kez daha adından söz ettirmeyi başardı. Geçtiğimiz günlerde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu görüşmeleri için Amerika Birleşik Devletleri’ne giden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Bakan Varank’ın değindiği konulardan birisi de yerli otomobil Togg oldu. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu görüşmeleri için Amerika’ya giden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, orada kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

A Haber’den Mert Halicioğlu’nun aktarımına göre Bakan Varan yerli otomobil Togg için şu ifadeleri kullandı: “Cumhuriyetin ilanının yıl dönümünde yani 29 Ekim tarihinde Bursa ilinin Gemlik ilçesinde bulunan Togg fabrikasının açılışı yapılacak. Açılış itibari ile yerli otomobil Togg, üretim bandına inmiş olacak. 29 Ekim tarihine oldukça az bir zaman kaldı. Fabrika şu an da tamamlanma aşamasına gelmiş durumda.”

Togg'un Bilinmeyen Özelliğini Açıkladı!

Togg'un Bilinmeyen Özelliğini Açıkladı!
Amerika’da katıldığı Birleşmiş Milletler Genel Kurulu görüşmeleri kapsamında yerli otomobil Togg’a ilişkin açıklamalar yapmaya devam eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, büyük dikkat çekti. “Doğru zamanda doğru bir teknolojiye yatırım yaptık” diyerek Togg fikrinin arkasında durulduğunu gösteren Bakan Varank, yerli aracın en önemli özelliğinin tüm fikirlerinin Türkiye’ye ait olması olduğuna dikkat çekti.

Togg’a ilişkin yaptığı açıklamalarda yerli otomobilin şimdiye kadar bilinmeyen bir özelliğine değinen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, aracın koltuklarında deri kullanılmayacağını ve aracın tamamen vegan olacağını belirtti. Togg’un yavanlara zarar verme fikrine karşı bir firma olduğunu belirten Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bu kapsamda koltuklar ile başlayan dönüşümün hayvan dostu yaklaşımını kanıtladığını ifade etti. Bu yaklaşım ile birlikte yerli otomobil Togg, sektörün öncülerinden birisi olarak değerlendirilmeye başlandı.

Togg'un Fiyatına İlişkin Açıklama Yaptı!

Katıldığı kurul görüşmeleri kapsamında kendisine gelen soruları yanıtlayan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobilin merak edilen satış fiyatına da değindi. Bakan Varank yapmış olduğu fiyat açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Şu an piyasada yer alan C sınıfı SUV araçlar ile rekabet edebilecek olan bir fiyat politikası uygulanacak.” Ayrıca Bakan Varank bin 500 farklı noktada kurulacak olan şarj istasyonlarına ilişkin çalışmaların da son sürat devam ettiğini ifade etti.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,082
Son üye
ikrammüslim
Üst