Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Bakan Varank’tan Togg Müjdesi: Çok Ucuz Olacak!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Gelişen teknoloji ile birlikte birçok sektörde yeni döneme has hizmetler ve cihazlar üretilmeye başlandı. Bu kapsamda hızlı gelişimler kaydeden sektörlerin başında da otomotiv sektörü geldi. Gelişen teknolojinin etkisinin yanı sıra son dönemlerde para piyasalarında ve altın piyasasında kayda geçen olumsuz faktörler, yedek parça fiyatlarını oldukça fahiş rakamlara ulaştırdı.

Ek olarak ocak ayına girilmesi ile birlikte etkisini arttıran çip krizinin de araç fiyatlarını arttırması, üretici firmaların üretim rotalarını değiştirmelerine sebebiyet verdi. Tüm bu gelişmelerin yanı sıra giderek artan çevre kirliliğine karşı tedbir almak amacı ile karbon emisyonunu sıfıra indirgemeyi hedefleyen ülke yönetimleri, dizel ve benzinli araç modellerinin üretimlerinde kısıtlamaya gidileceğine işaret etti.

Otomotiv sektörünü direkt olarak alakadar eden gelişmelerden sonra üretici firmalarda üretim rotası elektrikli araçlara çevrildi. İlk etapta tüketicilerin kulaklarına oldukça fahiş satış rakamları ile gelmiş olan elektrikli araç modelleri, şubat ayının sonunda resmen başlamış olan Rusya- Ukrayna savaşının akaryakıt fiyatlarını tarihi seviyelere ulaştırması, tüketicilerin elektrikli otomobilleri uzun vadede daha karlı olarak değerlendirmelerine aracılık etti.

Birçok alanda yaşanan olumlu- olumsuz gelişmelerin sonucu olarak hemen hemen her yeni günde duyurulan yeni elektrikli otomobil tasarımları sektörü heyecanlandırırken elektrikli otomobil pazarına dahil olmaya hazırlanan ülkemiz de yerli otomobil Togg ile tansiyonları yükseltti. Uzun süredir yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg için çalışmalarını sürdüren firma, geri sayıma başladı.

Bir süre sonra seri üretimine geçilecek olan yerli otomobil Togg için heyecan dorukta iken ülkemize ait olan ancak diğer dünya ülkelerinde de merak ile beklenen Togg’un satış fiyatı şimdiden araştırılmaya başlandı. Yerli otomobil Togg için birçok kanaldan fiyat tahmini gelirken son resmi açıklama Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan geldi. Varank yapmış olduğu açıklamada Togg’un satış fiyatına işaret ederek tüketicileri oldukça heyecanlandırmayı başardı.

Bakan Varank’tan Yerli Otomobilin Fiyatına İlişkin Açıklama Geldi!

Bakan Varank’tan Yerli Otomobilin Fiyatına İlişkin Açıklama Geldi!
Geçtiğimiz günlerde önemli açıklamalara imza atan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, merak ile beklenen yerli otomobil Togg’a da değindi. Togg’un yakın zaman içerisinde seri üretime geçecek olduğunu ifade eden Bakan Varank “fiyat diğer rakiplere göre çok daha ucuz olacak” ifadelerini kullandı. Bakan Varank’ın bu açıklamaları, daha önce Togg için ortaya atılmış olan 908 bin TL iddiasını yalanlamış oldu.

Togg Ne Zaman Seri Üretime Geçecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleşecek olan Gemlik Tesisi açılışı, 29 Ekim’de resmen duyurulacak. Yerli otomobil Togg da fabrikanın açılışı ile birlikte seri üretime geçmiş olacak.

İkinci 100 Araç Teslim Edilecek!

Yapılan açıklamalara göre araçlar üretildikten sonra teste gönderilecek. İlk 100 araç güvenlik kontrolleri kapsamında geri sökülecek, ikinci 100 araç için ise kamu kurum ve kuruluşlarına teslim edilecek.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst