Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Bakan Varank’tan Açıklama: Togg Vizyoner Bir Proje!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
İçten yanmalı motorlara sahip olan araç modellerinin üretimlerinde hem yedek parça maliyetlerinin artması hem de pandemi temelli çip krizinin kendini iyiden iyiye hissettirmesi sebebi ile bazı problemlerin yaşanması, otomotiv sektörünü farklı bir üretim planlamasına doğru yönlendirdi. Bu kapsamda seneler önce kullanılan ancak o dönemin baskıcı politikaları sebebi ile askıya alınmak zorunda bırakılan elektrikli otomobiller, yeni dönemin rekabetçi ortamını körükledi.

Hem kısa vadede hem de uzun vadede benzinli ve dizel araçlar için üretim kısıtlamasının getirilmesini ve ilerleyen süreçlerde de ilgili araç modellerinin satışlarının durdurulmasını planlayan araç üretici firmalar, üretim bantlarını çoğunluk ile elektrikli otomobil modellerini çıkartmaya başladı. Hem bilindik hem de henüz piyasaya giriş yapmamış olan firmalardan arka arkaya elektrikli otomobil haberleri gelirken Türkiye de bu gelişmelerden geri kalmayarak pazara ağırlığını koyacak bir elektrikli otomobil projesi için geri sayıma başladı.

Uzun süredir test çalışmaları devam eden ve kat edilen gelişmeler kapsamında temmuz ayında yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg için deneme üretimlerine başlayan yerli firma, 29 Ekim tarihinde açılan Gemlik Fabrikası’nda herkesi heyecanlandıran seri üretim sürecini başlattı. Yaklaşık olarak bir buçuk aydır yerli otomobilin seri üretim sürecini yöneten Togg, bu esnada da Togg’a ilişkin yeni iş birliklerine imza attı. Başta şarj istasyonu projesi olmak üzere birçok farklı alanda Togg ile birlikte hayata geçecek projeler için çalışmalarını sürdüren firma, son olarak Togg’un mobil uygulaması Trumore’u tanıttı. Togg’un seri üretim sürecinde ve yerli otomobili yakından ilgilendiren diğer alanlarda çalışmalar tüm hızı ile devam ederken Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan Togg’a ilişkin önemli açıklamalar geldi.

Önce Sanayi Üretimlerine Değindi!

Once-Sanayi-Uretimlerine-Degindi-2.jpg
“İnovaTİM İnovasyon Yarışması Ödül Töreni” başlıklı etkinliğe katılım sağlayan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, son dönemlerde sanayi alanında yapılan üretimlere ilişkin önemli bilgiler verdi. Bakan Varank sayısal verileri kullanarak yaptığı açıklama ile dikkat çekti. Katılmış olduğu ödül töreni kapsamında bir konuşma yapan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ekim ayında sanayi alanında yapılan üretimin yıllık bazda yüzde 2,5 aylık bazda ise yüzde 2,4 oranında arttığını ifade etti. Yüksek teknolojili sanayi üretiminde aylık bazda yüzde 11 yıllık bazda ise yüzde 36,7’lik bir değişimin yaşandığını ifade eden Bakan Varank, ekim ayında yükselen sanayi üretiminde bu gelişmenin oldukça büyük bir öneme sahip olduğuna dikkat çekti.

Sonra Togg'a Dikkat Çekti!

Etkinlik kapsamında yapmış olduğu konuşmada yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg’a ilişkin de açıklamalarda bulunan Bakan Varank, Türkiye’nin 60 yıllık özleminin Togg ile giderildiğini ifade etti. Bakan Varank Togg’un yalnızca bir araç yatırımı değil aynı zamanda da vizyoner bir proje olduğunu belirterek açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı: “Togg ile birlikte sistem dönüşümünün lokomotifi haline geldi. Fikri mülkiyet hakları yüzde 100 bizlere ait olan Togg, teknoloji tabanlı diğer girişimleri harekete geçirecek. Yeni unicornların ortaya çıkmasına aracılık edecek. Ülkemizin şarj ve batarya teknolojileri ekosistemini geliştirecek.”
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,081
Son üye
tezcang
Üst