TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Bakan Varank Yerli Otomobil için Erteleme Yok Açıklaması Yaptı

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,115
Tepkime puanı
225
Bakan Varank Yerli Otomobil için Erteleme Yok Açıklaması Yaptı. Tüm gözler yerli Arabanın ertelenip ertelenmeyeceğin de idi. Bu gün Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank ise bu sorunun cevabını vererek gündeme bomba gibi düştü.

Bakan Varank Yerli Otomobil için Erteleme Yok Açıklamasında bulundu!​

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "yerli otomobilimiz için herhangi bir erteleme yok. Ekibimiz Tedarikçiler ile görüşmeye devam ediyor." Diyerek yerli otomobil için tekrar olumlu sinyal vermeyi başardı. Corona virüsünden dolayı uzun zamandır açıklama yapılmayan yerli otomobil projesi suya mı düştü diye bir kaç haber mecrasında yalan haber yapılmıştı.

Bugün ise Bakan Varank açıklamalarda bulundu. Yerli otomobil için herhangi bir erteleme geriye bırakma kesinlikle olmayacak. Tedarikçilerle görüşmeler devam ediyor. Tüm hızıyla da kaldığımız yerden devam edeceğiz. Ayrıca sadece çalışmalara başlamak için mayıs ortasını bekliyoruz. Çünkü Corona virüsü normalleşme adımları o tarihlerde bekleniyor.

Bizlerde dört gözle fabrika kurulumunu ve diğer aşamaları bekliyoruz. Diyerek yerli otomobil için gelişmelerin yeniden başlamasının mum ışığı oldu desek yeridir. Bursa Gemlik de kurulacak fabrika için ÇED raporu tamamlanmak üzere ve zemin etüdü de 10 güne bitiyor. Fabrika kurulumu için herhangi bir engel bulunmuyor.

27 Aralıkta otomobilimizi dünyada tanıttık aslında. Bizleri tebrik edenler oldu. Tabi her yerde olduğu gibi bizleri kıskananlar oldu. Ama yorulmadan başladığımız işi bitireceğiz. Ülkeye yerli otomobil kazandıracağız.
 
Son düzenleme:

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,928
Mesajlar
3,580
Kullanıcılar
5,293
Son üye
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst