Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Bakan Varank TOGG Batarya Fabrikasını Duyurdu!

ADMİN

Admin
Yönetici
Tüm dünyada elektrikli otomobil sektörüne büyük ilgi gösterilirken ülkemizde de TOGG ile diğer ülkelerdekine benzer bir heyecan yaşanıyor. Milyonlarca kişinin heyecanla beklediği Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) hakkında yeni gelişmeler yakından takip ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde yeni logosu tanıtılan TOGG, yakın zamanda ABD’de teknoloji fuarında boy gösterecek. TOGG ile ilgili dikkat çeken gelişmeler peş peşe yaşanırken bir önemli duyuru da Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan geldi.

Bakan Varank, resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla TOGG projesini merakla bekleyenleri daha da heyecanlandırdı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı, Twitter hesabından yaptığı açıklamasında gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.

TOGG Bünyesinde Batarya Fabrikası Kurulacak

TOGG Bünyesinde Batarya Fabrikası Kurulacak
Resmi Gazete’de yayımlanan "Bursa İlinde Yapılacak Olan Batarya Hücresi ve Modül Üretim Tesisi Yatırımına Proje Bazlı Devlet Yardımı Verilmesine İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı"nı değerlendiren Bakan Varank’ın paylaşımı büyük ilgi gördü.

Siro Silkroad Temiz Enerji Depolama Teknolojileri Sanayi ve Ticaret AŞ'nin Bursa'nın Gemlik ilçesinde gerçekleştireceği batarya hücresi ve modül üretim tesisi yapımına proje bazlı devlet yardımı verilmesini kapsayan karar gündemdeki yerini koruyor.

Bu kararla ilgili değerlendirmede bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank şunları söyledi: “Türkiye'nin ilk otomobil batarya fabrikası kuruluyor. 2 milyon araç üretme kapasitesine sahip 30 milyar dolardan fazla ihracat yapabilen otomotiv endüstrimiz için dev bir adım. TOGG ve Farasis ortaklığında Siro, 15 gigavat saatlik batarya hücresi ve modül üretimi yapacak.”

TOGG Yeni Logosu Tanıtıldı

Geçtiğimiz gün TOGG araçlarında kullanılacak yeni logonun tanıtımı yapılmış ve vatandaşların büyük ilgisi ile karşılaşmıştı. Sosyal medyada geniş yankı bulan TOGG yeni logosu hakkında yorumlar gelmeye devam ediyor.

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş da logonun ne anlama geldiğini açıklamasıyla dikkat çekti. 2023 yılında piyasaya sürülmesi beklenen TOGG için üretim süreci devam ediyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,458
Kullanıcılar
9,983
Son üye
oguzo