Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Bakan Varank Açıkladı Togg’dan Sonra Yerli Motosiklet Geliyor!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,260
Tepkime puanı
263
Son dönemlerde yukarı yönlü hareketleri hız kazanan döviz kurları ve altın fiyatları, yeni dönemde satışa sunulan ikinci el ve sıfır kilometre araçların fahiş rakamlara ulaşmasına sebep oldu. Ekonomik olumsuzluklara ek olarak 2020 yılında başlamış olan koronavirüs salgının sebep olduğu çip krizinin de bu dönemde etkisini arttırmış olması, hali hazırda zamlı fiyatlardan satışa sunulan araçların daha da zamlanmasına yol açtı.

Benzinli ve dizel araç modellerinin satış fiyatlarına etki eden olumsuz gelişmelerin yaşanması, ülke yönetimlerini harekete geçirdi. Söz konusu maliyet artışının yanı sıra çevre kirliliğini de göz önünde bulunduran ülke yönetimleri, otomobil üretim ağırlığının elektrikli otomobil modellerine verilmesi gerektiği yönünde karar kıldı. Alınan kararlar doğrultusunda hem bilindik markalardan hem de sektöre yeni dahil olacak olan markalardan yeni elektrikli araç modelleri tanıtımları gelmeye başladı.

Söz konusu elektrikli araç pazarına dahil olmaya hazırlanan ülkelerden birisi de Türkiye oldu. Bir süredir çalışmaları süren ve sene başından bu yana tanıtımları ile test aşamaları devam eden yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg, seri üretime hazırlanmaya başladı. 29 Ekim tarihinde resmen açılışı yapılacak olan Gemlik Tesisi ile birlikte seri üretime geçecek olan yerli otomobil, 2023 yılının mart ayı itibari ile satışa sunulacak.

Hem ülkemizi hem de elektrikli otomobil sektörünü oldukça heyecanlandıran yerli üretim Togg’dan sonra yeni bir yerli araç haberi daha verildi. Son dönemlerde artan yerlilik çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli motosikletin müjdesini verdi.

İlk Motosiklet Çalıştayı Düzenlendi!

İlk Motosiklet Çalıştayı Düzenlendi!
Geçtiğimiz günlerde ülkemiz adına yeni bir gelişme yaşandı. Motosiklet Endüstri Derneği (MOTED) İstinye’de 1'inci Türkiye Motosiklet Çalıştayını düzenledi. Söz konusu ilk çalıştaya Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve AK Parti Milletvekili Kenan Sofuoğlu katılım sağladı. Düzenlenen çalıştay kapsamında konuşma yapan Bakan Mustafa Varank, şu ifadeleri kullandı:

"Büyüyen bir elektrikli mobili sektörü var. Otomobiller üzerinde olduğu gibi motosiklet üzerinde de önemli yansımalar sağladı ve sağlamaya da devam edecek. Elektrikli motosikletler kapsamında önümüzde açık olan fırsat penceresini yakalama olanağımız var. Etkili bir biçimde yol alabilmek adına paydaşlar ile sürekli iletişim halindeyiz."

"Hamle Programı" Kapsamında Kabul Edildi!

Düzenlenen ilk Motosiklet Çalıştayı kapsamında sözlerine devam eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Hamle Programı kapsamında sunulmuş olan bir elektrikli mobilite aracı geliştirme projesini kabul ettiklerini ifade etti.

Bakan Varank, kabul edilen proje kapsamında şu ifadeleri kullandı: "Proje kapsamında hedef şehir içi ulaşımlar adına güvenli, dengeli, çevreci ve daha uzun bakım aralığı olan, düşük maliyetli, otomobil konforuna yakın motosikletler üretmek olacak."

"Prototipler Hazır!"

Kabul edilen proje kapsamında açıklamalarına devam eden Bakan Varank, şu ifadeleri kullandı: "Aracın prototipleri hazır. Eğer bu proje başarılı olur ise 5 yıl içerisinde 4,5 milyar TL’nin üzerinde katma değer sağlanmış olacak."
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,463
Mesajlar
5,062
Kullanıcılar
10,046
Son üye
Sevgül Dağlı
Üst