Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Bakan Varank Açıkladı: Togg Öncülüğünde KOSGEB Desteği Sağlanacak!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Hem Türkiye’de hem de diğer dünya ülkelerinde ekolojik dengelerin giderek bozulması, ülke yönetimlerinin ve buna bağlı olarak da ülkeler içerisinde hizmet veren üretici firmaların farklı çalışma prensiplerine yönelmelerine ve yeni ürünlerin çevre dostu olmaları için gereken özenin gösterilmesini sağladı. Bu noktada tüm dünya ülkeleri içerisinde gözlenen en büyük değişimlerden biri, otomotiv sektöründe ortaya çıktı.

Bir süredir çeşitli yeniliklerin içerisinde olan otomotiv sektörü, doğa dostu projelerinin başında gelen elektrikli araç tasarımlarına hız kazandırdı. Hem üretim aşamasında hem de araç performansı esnasında içten yanmalı motora sahip olan araçlara göre çok daha avantajlı olan elektrikli araçlar, hızla yayılmaya başladı. Bu noktada ülkemiz de bu yayılıma henüz test aşamasında olan yerli otomobil Togg ile destek verdi.

Sene başında Amerika’da, daha sonrasında da Ankara’da sahneye çıkan Togg, dünya arenasından tam puan almayı başarmışken, Togg’un öncüsü olduğu yeni projeler de gelişim göstermeye başladı. Bu noktada müjdeli haberi Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) 49’uncu Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda yaptığı açıklamalar ile vere Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOSGEB desteği için çalışmaların hızlandığını duyurdu.

MESS Genel Kurul Toplantısı Bakanları Konuk Etti!

MESS Genel Kurul Toplantısı Bakanları Konuk Etti!
Geçtiğimiz günlerde düzenlenen MESS 49’uncu Olağan Gelen Kurul Toplantısı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in katılımı ile gerçekleşti. Toplantıda açıklamalarda bulunan Bakan Varank hem Togg’a hem de Togg’un öncüsü olacağı yeni projelere dair müjdeler verdi.

Şarj İstasyonu Hibe Destekleri Başlıyor!

MESS Genel Kurul Toplantısı’nda kameraların karşısına geçen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varan, Türkiye’nin de yerli otomobil Togg ile dahil olduğu elektrikli araç sektörüne ilişkin açıklamalarda bulundu. Togg’un yeşil dönüşüme olan katkısının büyük olacağını belirten Bakan Varank, bu dönüşümün desteklenmesi amacı ile 1 yıl içerisinde ülke genelinde bin 500 tane şarj istasyonu kurulacağını ve bunun içinde 300 milyon TL’lik hibe desteklerinin ödenmeye başlanacağını duyurdu.

Togg Öncülüğünde KOSGEB Desteği!

Açıklamalarına devam eden Bakan Varank, karbon emisyonunun azaltılması ve enerji verimliliğin arttırılması için üretici KOBİ’lere KOSGEB aracılığı ile Enerji Verimliliği Destek Programı hizmetinin sunulacağının müjdesini verdi.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,081
Son üye
tezcang
Üst