Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Bakan Soylu Duyurdu: Yeni E-Sürücü Belgesinde Togg Görseli Olacak!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde düzenlenmiş olan kabine toplantısından, tüm vatandaşları yakından ilgilendiren yeni kararlar çıktı. Ekonomik zorlukların da ele alındığı toplantıda, artan hammadde fiyatlarına karşılık yükselen konut fiyatlarına ilişkin kredi destek paketleri ortaya kondu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, müjdelediği konut kredileri paketlerinden sonra yerli pasaport, yeni e-sürücü belgesi ve yeni e-mavi kart ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından yola çıkarak harekete geçen İçişleri Bakanlığı, dün itibari ile Bakan Süleyman Soylu aracılığı ile yeni belgelerin tanıtımını yaptı. Dün Ankara ilinde katıldığı tanıtım toplantısında yerli pasaport, yeni e- sürücü belgesi ve yeni e- mavi kart ile ilgili görselleri ve özellikleri kamuoyu ile paylaşan Bakan Süleyman Soylu, yeni sürücü belgesinde Togg detayının yer alacağına dikkat çekti.

Ayrıca çip krizi nedeni ile zora düşen pasaport üretimlerine ilişkin de açıklamalar da bulunan Bakan Soylu, Türkiye’nin kendi pasaportunu kendisinin üreteceğini müjdeledi.

Yeni e Sürücü Belgesi Tanıtıldı!

Yeni e Sürücü Belgesi Tanıtıldı!

Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından haberi verilen yeni e- sürücü belgesi, dün itibari ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından tanıtıldı. Bakan Soylu 2016 yılından bu yana yeni nesil sürücü belgesinin verildiğini ancak bu belgelerin gelişen teknolojiye ve standartlara uyarlanmaları amacı ile yeni bir çalışmanın yapıldığını belirtti.

Yerli pasaport girişimi ile birlikte yeni e- sürücü belgeleri ile ilgili de yeni bir adım atıldığını duyuran Bakan Süleyman Soylu, yeni belgelerin temassız çip kullanılarak teknolojik yönden geliştirilmiş olduğunu ifade etti. Söz konusu yeni belgelerin güvenlik düzeylerinin en üst seviyede olduğunu dile getiren Bakan Soylu, standartların hem ISO regülasyonları hem de AB ile uyumlu olduğu belirtti.

İlk Kez "Türkiye" İfadesi Kullanılacak!

Bakan Soylu yapmış olduğu açıklamalarda yerli pasaportta olduğu gibi yeni e- sürücü belgesinde de “Turkey” ifadesi yerine “Türkiye” ifadesinin yer alacağını belirtti. Soylu, bu girişimin Türkiye için bir ilk olduğunu ifade etti.

Yerli Otomobil Unutulmadı!

Yeni e- sürücü belgesinde Türkiye’nin milli gururları arasında yer alan Togg’un görseli yer alacak. Ayrıca belgelerin üzerinde emniyet kemeri ve bir sürücü de olacak.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst