Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Bakan Nebati’den Bankalara Çağrı: Togg İçin Karsız Kredi!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Son dönemlerde ekonomi piyasalarında istenmeyen gelişmelerin yaşanması, her sektörde olduğu gibi otomotiv sektöründe de bazı yeni adımların atılmasına yol açtı. Uygun fiyatlar karşılığında araç sahibi olma hayalleri suya düşen vatandaşlar için kredi paketleri geliştirilirken hükümet yetkililerinden de 6 ay 6 bin kilometre kararı geldi.

Araç fiyatlarının bu şekilde bir nebze de olsa düşürülmesi hedeflenirken otomotiv sektörü de üretim rotasını elektrikli otomobillere çevirdi. Yedek parçaların artan maaliyeti, çip krizinin devam etmesi ve yıllardır uyarıları yapılan çevre kirliliğinin ülke gündemlerine girmesi ile alınan sıfır karbon kararları, üretilen araç modellerinin içten yanmalı motorlara sahip olan modellerden ise elektrikli modeller olarak tercihe dilmesine sebep oldu.

İlk etapta vatandaşları tedirgin eden fiyatlara sahiplermiş gibi görünse de artan akaryakıt fiyatları göz önünde bulundurulduğunda uzun vadede diğer araç modellerine göre daha karlı bir yatırım olarak değerlendirilen elektrikli otomobiller, Türkiye’nin de gündeminde yer aldı. Bundan 4 yıl önce kurulan Togg, ülkemizin ilk yerli elektrikli otomobilini üretmek adına yola çıktı. İş ortakları, test çalışmaları ve daha pek çok farklı işletim politikası sayesinde bu yılın başında çalışmalarını hızlandıran firma, elektrikli otomobili hem yurtiçi hem de yurtdışı platformlarında görücüye çıkardı.

Sektör temsilcilerini ve diğer tüketicileri heyecanlandıran özelliklere sahip olan Togg için geri sayım hızla devam ederken yerli otomobilin seri üretimine nihayet geçildi. Hem ülke ekonomisi hem de otomotiv sektörü adına atılmış olan büyük bir adım olarak gündemden düşmeyen Togg için Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’den de heyecanlandıran açıklama geldi.

Yerli Otomobil İçin Bakan Nebati'den Kredi Açıklaması!

Yerli Otomobil İçin Bakan Nebati'den Kredi Açıklaması!
29 Ekim tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile açılışı gerçekleştirilmiş olan Gemlik Fabrikası’nda seri üretimine geçilmiş olan Togg hem yerli hem de yabancı basında konuşulmaya devam edilirken Togg’un satış sürecine ilişkin bir açıklama geldi. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından yapılan açıklama, yerli otomobile sahip olmak isteyen ancak fiyatı konusunda halen kafası karışık olan vatandaşları heyecanlandırdı.

TRT Haber’e yerli otomobil Togg ile ilişkin açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, şu ifadeleri kullandı: “Kamu bankaları ile görüştük. Togg’u satın alma aşamasında gerekir ise kar etmeyecek şekilde kredi verecekler. Katılım ve kamu bankaları, araçlara ulaşım noktasında gerekir ise kazanç elde etmeyecek şekilde düşük maliyetler ile gereken destekleri verecekler.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bankalara Çağrı!

Gemlik Fabrikası’nın açılış töreninde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Togg’un satışı esnasında bankaların ellerini taşın altına koymaları gerektiğine dikkat çekerek şu ifadeleri kullanmıştı: “Vatandaşlarımızın Togg’u rahatlık ile satın alabilmeleri için bankalara çağrıda bulunuyorum. Madem ki bu araca ‘Türkiye’nin otomobili’ diyoruz, o zaman hep beraber bunun gereğini yerine getirelim.”
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst