Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Bakan Çavuşoğlu Açıkladı: EUROSAM SAMPT Programı’nda Hareketlilik Başladı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Savunma sistemlerinin önemli bir konu başlığı haline gelmiş olduğu şu günlerde, Rusya- Ukrayna savaşı ile kendilerini bir kez daha alanda göstermeyi başarmış olan Türk İHA ve SİHA’ları, Türkiye’nin adını dış basına duyurdu.

Rus ordusuna karşı direnç göstermeye devam eden bu direncin büyük bir bölümünü de Türk İHA ve SİHA’ları ile gösterebilen Ukrayna ordusu, Türk savunma araçlarının alanda ki başarısını dünyaya bir kez daha tanıtmış oldu. Adlarına besteler yapılan Türk savunma araçları, yabancı ülkelerin savunma araçları konusunda Türkiye’nin kapısını çalmalarını sağladı.

Şu an hali hazırda birçok ülkeye ihraç edilmiş olan kalan ülkelerle de görüşmelerin yapıldığı Türk savunma araçları, yeni gelişmeler ile birlikte basında yer almaya devam ediyor. Bu kapsamda 2018 yılında Fransa ve İtalya ile imzalanan Uzun Menzilli Hava ve Füze Savunma Sistemi (LORAMIDS) Tanımlama Çalışması sözleşmesi kapsamında bir süredir yaşanan durgunluk, ivme kazandı. Konuya ilişkin açıklamayı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaptı.

Bakan Çavuşoğlu Konuştu!

Bakan Çavuşoğlu Konuştu!
TRT Haber’de Ahmet Görmez tarafından yürütülen programa konuk olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu, EUROSAM SAMPT/ T Uzun Menzilli Hava ve Füze Savunma Sistemi Programı’na ilişkin yeni gelişmelere dikkat çekti.

Bir süredir durağan seyreden sürecin tekrar hareketlendiğini belirten Bakan Çavuşoğlu, durgunluğun sebebinin Barış Pınarı Harekatı’ndan sonra Fransa ile Türkiye’nin arasına giren soğukluktan kaynaklandığını ifade etti.

"Cumhurbaşkanımızın Yaptığı Görüşmeler Sürece İvme Kazandırdı!"

EUROSAM SAMPT/ T Uzun Menzilli Hava ve Füze Savunma Sistemi Programı’na ilişkin açıklamalar yapmaya devam eden Bakan Çavuşoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Brüksel zirvelerinde Cumhurbaşkanımızın Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve İtalya Başbakanı Dragi ile yaptığı görüşmeler, sürece tekrar ivme kazandırdı. Yılın ikinci yarısında Macron Türkiye’ye bir ziyaret planlıyor. Bu ziyaretin gerçekleşmesi ile birlikte, sürece ilişkin önemli adımlar atmak istiyoruz.”

"İş Birliğine Sıcak Bakıyorlar!"

Türkiye, İtalya ve Fransa’nın ihtiyaçlarını karşılayabilecek olan bir Hava Savunma Füze Sistemi’nin ortaklaşa tasarlanması amacı ile girilen sürece ilişkin açıklamalarına devam eden Bakan Çavuşoğlu, “şu an hem İtalya hem de Fransa iş birliğine sıcak bakıyor” ifadelerini kullandı.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst