TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Bakan Bekir Pakdemirli: Meteorolojik veriler yerli otomobil TOGG’a entegre edilecek

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,113
Tepkime puanı
225
Bakan Bekir Pakdemirli: Meteorolojik veriler yerli otomobil TOGG'a entegre edilecek açıklamasında bulundu. Yerli otomobil TOGG için hali hazırda meteoroloji bilgilerini entegre etmeyi planlıyor.

Bakan Bekir Pakdemirli: Meteorolojik veriler yerli otomobil TOGG'a entegre edilecek​

Bakan Bekir Pakdemirli Meteoroloji bilgilerini ve verilerini yerli otomobil TOGG içine entegre etmek için çalışma başlattık dedi. Bu süreçte gerekli yerlerle çalışmalar başlatılarak protokoller imzalanmış durumda..

Yapılan açıklamalar doğrultusunda şunları ifade etti;Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 83 yıllık köklü ve stratejik bir kurum olduğunu söyleyen Bakan Pakdemirli, şunları söyledi; "Buradan 7 gün-24 saat tarım, havacılık, savunma, ulaştırma ve turizm gibi sektörlere tahmin, uyarı ve veri hizmeti sağlıyoruz.

Son 2,5 yılda da anlık hava durumu bilgi ve tahminlerinin daha hızlı sunulması için ülke genelinde tam 168 Meteoroloji Gözlem Sistemi kurduk. Böylece hava tahmin tutarlılığını yüzde 90’ların üzerine çıkardık. Antalya’da dünyada sayılı havalimanlarında bulunan Alçak Seviye Rüzgar Kırılımı Uyarı Sistemi’ni kurduk. TOGG'a entegre edilecek 3. Ulusal Antarktika Bilim Seferi’ne meteoroloji personelimizi dâhil ederek, Antarktika’da Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu’nun kurulmasını sağladık.

Yine bir başka güzel haber; yerli otomobilimiz TOGG’a meteorolojik verilerin entegrasyonu konusunda önemli bir çalışma başlattık" Diyerek açıklamalarını sonlandırdır. Ülkemiz ve dünya için büyük ve güzel bir adım olan Meteoroloji verilerini emtegre etme fikri şimdiden yerli otomobil sevenlerini mutlu etmeyi başardı.
 
Son düzenleme:

Çevrimiçi

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,925
Mesajlar
3,571
Kullanıcılar
5,190
Son üye
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst