Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Bakan Açıkladı: Azami Hız Limiti Değişecek!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,251
Tepkime puanı
261
Yeni dönemin gelmesi ile birlikte daha güçlü bir Türkiye için çeşitli düzenlemeler yapan devlet kurumları, güncel çalışmaları ile ülkenin refah seviyesini arttırmaya çalışıyor. Bu kapsamda yeni bir düzenlemenin daha yapılacağının haberini veren isimlerden birisi olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, karayollarını kullanan tüm sürücüleri yakından ilgilendiren çeşitli kararların alınacağını bildirdi. Bakan Soylu, ilgili çalışmanın ayrıntılarını kamuoyu ile paylaştı.

Ulaştırma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı Çalışmalar Yapıyor!

Ulaştırma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı Çalışmalar Yapıyor!


Devletin kusursuz yollar yapması hem ülke vatandaşlarımız hem de ülkemizi ziyarete gelen diğer ülkelerin vatandaşları tarafından övülmeye devam edilirken, karayollarında direksiyon sallayan tüm sürücüleri yakından ilgilendiren yeni bir karar alınacağı bildirildi. Söz konusu yeni karara ilişkin açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, alınacak olan yeni karar kapsamında Ulaştırma Bakanlığı ile ortak çalışmaların yürütüldüğünü ifade etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu otobanlarda geçerli olan hız sınırları ile ilgili yeni bir çalışmanın yapılacağını belirterek, açıklamalarında şu ifadeleri kullandı: “Standartlarımız, karayolları için belirlenmiş olan standartlar dahilindedir. Yeni dönemde yapılacak olan çalışmalar ile ilgili olarak Ulaştırma Bakanı ile görüştük.

O da standartların, söz konusu yollarda karşılanabileceğini belirttiler. Bu kapsamda hız limitlerini arttıracağız. Yapılacak olan düzenleme çalışmaları sonucunda şu an da 120 km olan azami hız sınırını 140 kilometreye, ceza limitini ise 154 km’ye çıkaracağız. Ancak elbette ki bu hız sınırı güncellemesi, sürücülerin 154 km yapmaları konusunda bir zorlama barındırmıyor.”

Hız Sınırı Hangi Yollarda Güncellenecek?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamalara göre hız sınırının bazı yollarda güncelleneceği bildirildi. Bakan Soylu, yaptığı açıklamalarda hız sınırının güncelleneceği yollara ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Yollarımız, hız sınırlarının güncellenmesini karşılayacak durumda. İstanbul- İzmir Otoyolu, Kuzey Marmara Otoyolu ve Ankara- Niğde Otoyolu altyapı olarak hız sınırının 140 km’ye çıkarılmasını kaldırabilecek.”

Uygulama 1 Temmuz’da Başlayacak!

İçişleri Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı işbirliği içerisinde düzenlenecek olan yeni hız limitlerinin 1 Temmuz itibari ile geçerli olacağı bildirildi. Yeni sınırların cezaları azaltacağı ancak yollarda hız yarışlarının artacağı endişesi şimdiden konuşulmaya başlandı.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,458
Mesajlar
5,050
Kullanıcılar
9,989
Son üye
Kasım yanık
Üst