Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Avrupa elektrikli kamyon ve otobüsler için şarj istasyonu ağı oluşturuyor!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,260
Tepkime puanı
263
258

Avrupa elektrikli kamyon ve otobüsler için şarj istasyonu ağı oluşturuyor! Önde gelen kamyon üreticileri Daimler, Volvo ve Traton Avrupa'daki bu açığı gidermek için kollarını sıvadı. Bu üç şirket, Avrupa genelinde yüksek performanslı şarj istasyonu ağı kurmak için iş birliği yapacağını duyurdu. Her üç firmaya da sahalarını geliştirmek adına bir fırsat da doğmuş oldu.

Kurulacak şarj istasyonu ağı ile elektrikli kamyon, çekici ve otobüs gibi büyük araçlara hizmet verecek. Elektrikli üretilen Tesla Semi yollara çıktığında bu istasyonlar kurulmuş olacak. Yapılan açıklamaya göre, üç kamyon üreticisi de toplamda istasyon ağının kurulumu ve işletilmesi için 500 milyon Euro bütçe ayrılacak.

Bu kapsamda en az 1700 tane yüksek voltajlı şarj istasyonu kurulması planlanıyor. Hedef 2027'ye kadar tüm istasyonların kurulmuş ve faaliyete başlamış olması olarak belirlenmiş denildi.
 
Son düzenleme:

Katılım
11 Şub 2021
Mesajlar
242
Tepkime puanı
68
İyiden iyi artık elektrikli herşey başlıyor. Bunlara birde güneş enerjisi takılırsa daha ne isteriz. Aman aman tadından yenmez.
 

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,463
Mesajlar
5,062
Kullanıcılar
10,046
Son üye
Sevgül Dağlı
Üst