Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

AVAS, Togg ile Birlikte Hizmete Açılacak!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
2022 yılının sonunda seri üretime geçecek olan ve 2023 yılının ilk üç ayında da trafiğe çıkması planlanan Togg için hazırlıklar devam ediyor. Bu kapsamda Seger tarafından geliştirilmiş olan AVAS projesinde de sona gelindiği duyurularak, ilgili projenin ayrıntıları kamuoyu ile paylaşıldı.

Togg ile Birlikte Yeni Sistem Geliştirildi!

Doğuştan elektrikli yerli aracımız olan Togg’un trafiğe çıkmasına oldukça az bir zaman kala, Togg ile birlikte otomotiv sektörüne dahil edilecek yeni sistemler de geliştirilmeye başlandı. Bu sistemlerin başında ise AVAS geldi. Seger tarafından üretilmiş olan AVAS projesi, İstanbul’da düzenlenmiş olan Automechanika kapsamında tanıtıldı. Tamamen yerli sermaye ile kurulmuş olan Seger, yeni dönemde yollarda yerini alacak olan Togg öncesinde, yerli otomobil dahilinde yeni bir sistem geliştirdi.

Ar-GE çalışmalarını başarı ile tamamlayan firma, geçtiğimiz günlerde AVAS projesinin ayrıntılarını kamuoyuna duyurdu. Buna göre araca entegre edilecek bir ses düzeneği ile birlikte, tamamen sessiz olan yerli otomobil ve diğer elektrikli otomobillerin yayalar tarafından fark edilerek, kaza oranının düşürülmesi için dışarıya bir suni ses verilecek. Böylelikle olası kazaların önüne geçilmiş olacak.

Togg’dan Sonra Seri Üretimi Başlayacak!

Togg’dan Sonra Seri Üretimi Başlayacak!
Seger tarafından geliştirilmiş olan AVAS projesinin ayrıntıları belli olmaya başladı. Akustik Araç İkaz Sistemi olarak da bilinen AVAS, araç 30 kilometrelik hıza ulaşana kadar suni bir ses oluşumunu sağlayacak. Yerli ve milli araç Togg ile birlikte ilk uygulamasını yapacak olan AVAS projesi, Togg’un yollarda yerini almasından sonra seri üretim için start vermiş olacak.

SEGER Genel Müdüründen Açıklama!

Seger’in Genel Müdürü Tülin Tezer, tasarlamış oldukları yerli güvenlik önlemi AVAS ile ilgili açıklamalarda bulundu. Tezer, şu ifadeleri kullandı: “Ar-GE aşamasında ile İstanbul Üniversitesi ile çalışmış olduğumuz AVAS, elektrikli araçlarda sunu bir ses yaratarak, yayalar açısından oluşabilecek kazaları önlemeyi hedefliyor. Yarı ve tam elektrikli araç modellerinde kullanılabilecek olan bu cihaz, içerisinde bulunan CAN yazılımı sayesinde araç üreticisi firmaların özel isteklerine göre geliştirilebilecek.

Bir otomobil üreticisi firma, bu AVAS’ın bu özelliği sayesinde istediği ses dosyasını aracına tanımlayabilecek. Bizler, AVAS için üretim bantlarımızı kurdu. Yerli otomobilimiz Togg SUV’un modellerinde yer alacak ve ardından da seri üretim aracılığı ile otomotiv sektörünün hizmetine sunacağız.”
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,082
Son üye
ikrammüslim
Üst