Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Audi Q2 Modelinin Üretimini Durdurma Kararı Aldı


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Son 6 yıldır otomobil piyasasında görmeye alışkın olduğumuz Audi Q2, yeni marka planlaması yüzünden artık üretilmeyecek. Alman otomotiv devinin aldığı son karar neticesinde Q2 modeli asfalta veda ediyor. Q2 için dikkat çeken karar verilirken Alman otomobil devinin hayranları bu karar karşısında üzüntü yaşadı.

Elektrikli otomobil sektöründe daha fazla söz sahibi olmak isteyen Audi, bu kapsamda bazı mevcut modellerinde değişiklik yapacağını belirtti. Otomotiv sektöründe elektrikli otomobillere olan ilgi her geçen gün artıyor. Dünyanın önde gelen otomobil üreticileri, her yıl piyasaya sürdükleri elektrikli otomobil modellerinin sayısını artırıyor.

Bu kapsamda mevcut otomobil modellerinde değişiklik yaparak, yeni modellere yer açmak isteyen markalar da dikkat çekiyor. Bu markalar arasında en son Alman otomotiv devi Audi yer aldı.

Audi Q2 İçin Yeni Karar

Audi Q2 İçin Yeni Karar
2030 yılında elektrikli otomobil üretimine hedef koyan markalar, bu yıldan sonra tamamen elektrikli model üretmek için kolları sıvadı. Audi cephesinde e-tron rozeti üzerinden işleyen dönüşüm süreci kapsamında bir model daha yollara veda edecek.

Audi ailesinin giriş seviyesi olan A1 modelinden sonra Audi Q2 modeli için de yeni bir jenerasyon olmayacağı bilgisi geldi. Şirketin yetkili isimleri artık Q2 modelini üretmeyeceklerini duyurdu. Alman otomotiv devi, bu kararın nedenini elektrikli otomobil üretimine ağırlık vermek olarak gösterdi.

Şirket elektrikli modellere ağırlık vereceği için tıpkı A1 modelinde olduğu gibi Q2 modelinde de üretim yapmayacağını duyurdu. Bu gelişme Audi Q2 hayranlarını üzerken, aynı platform üzerinde elektrikli otomobiller üretilebileceği ancak bunların farklı bir adla piyasaya sürülebileceği belirtiliyor.

Geçen Sene Makyajlanmıştı

Audi Q2 kendi sınıfında dikkat çeken modeller arasında yer alıyordu. Geçtiğimiz yıl makyajlanan tasarımı ile büyük beğeni toplayan Audi Q2 için artık yolun sonuna gelindi. Audi CEO’su Markus Duesmann, Q2 modelinin geleceği ile ilgili alınan kararı çok net şekilde ifade ederken genişleme ve çeşitliliğin daha üst segmentlerde yapılacağı belirtildi:

“Kısa süre önce A1’i artık üretmeme kararı almıştık. Şimdi buradan benzer bir hamlenin Q2 için de atılacağını söylemek istiyorum. Q2 için yeni bir nesil olmayacak. Yeni dönemde Audi markasını da yeni bir stratejiyle şekillendiriyoruz. Bu kapsamda alt segmentte model çeşitliliğini kısıtlayacağız. Genişleme ve çeşitlilik üst segmentlerde olacak.”
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst