Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Audi Grand Sphere konsepti 2 Eylül’de tanıtılacak!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Audi Grand Sphere konsepti 2 Eylül'de tanıtılacak! Audi, 2024 yılında firmanın yeni amiral gemisi olarak gelecek olan yüksek teknolojili Project Artemis elektrikli otomobilinin tasarımına imza attı ve Eylül ayında Münih Otomobil Fuarı'nda bir konseptle ön gösterimini yapacak.

Audi Grand Sphere konsepti 2 Eylül'de tanıtılacak!​

2 Eylül'de tanıtılacak olan Audi Grand Sphere , Alman markasının dördüncü seviye otonom sürüş sistemleriyle donatılmış araçlara yaklaşımını sergilemek için gelecek yıl üreteceği üç gösteri otomobilinden biri olacak (denetimsiz kendi kendine sürüşe izin veren) belirli koşullar).

Üretim versiyonu, Audi'nin lüks amiral gemisi olarak A8 sedanının yerini alacak . Önümüzdeki yılın başlarında satışa çıkmadan önce 2024'te açıklanacak. Audi tasarım şefi Marc Lichte, Autocar'a Audi Grand Sphere 'in iç mekana odaklanan "tasarımda yeni bir devrim" sergileyecek "Artemis projesinin çok somut bir teaser'ı" olacağını söyledi.

Dedi ki: "Tasarım ekiplerimizden A8'in halefi vizyonunu değil, tamamen yeni bir şey istedim. A8, BMW 7 Serisi ve Mercedes-Benz S- Serisi gibi üç kutulu sedanların [satış] hacimleri düşüyor ve yeni, daha çekici gövde stilleri var. "Dürüst olmak gerekirse, S-Serisi'nin A8'imizden çok daha başarılı olduğunu düşünüyorum, bu yüzden S-Serisine saldırmak için tamamen yeni bir şey bulmalıyız. Sonuç bu."
Audi Grand Sphere konsepti 2 Eylül'de tanıtılacak! Audi, 2024 yılında firmanın yeni amiral gemisi olarak gelecek olan yüksek teknolojili Project Artemis elektrikli otomobilinin

Artemis EV tasarımı tamamlanmak üzere​

Başlangıçta bağımsız bir işletme olarak yürütülen ancak son zamanlarda tamamen şirket içinde alınan Project Artemis, yeni nesil tamamen elektrikli, otonom kullanıma hazır Audi modellerini desteklemek için yeni platformlar ve yazılımlar geliştirmekle görevlendirildi.

Bunlar , E-tron GT ve Q4 E-tron gibi en yeni Audi EV'lerden sonraki büyük teknoloji adımını tanıtacak . Artemis Projesi, başlangıçta yalnızca gerekli altyapıya sahip sınırlı sayıda yolda mevcut olacak bu otonom sistemlerden yararlanacak uzun menzilli bir grand tourer geliştirmekle görevlendirildi. Landjet kod adı altında geliştirilen Project Artemis üretim arabası, A8'in halefi olarak tasarlandı ve yeni Mercedes-Benz EQS elektrikli lüks limuzine rakip olacak .

Landjet adının, özel jete benzer 'birinci sınıf' lüks sunan iç mekana odaklanmaya atıfta bulunduğu anlaşılmaktadır. Audi, A9 adını kullanmayı düşündü, ancak yeni otomobilin geleneksel sedanlardan ve SUV'lerden radikal farklılıkları nedeniyle şimdi yeni bir adlandırma kuralı uygulamaya karar verdi. Landjet , ana akım MEB ve performans odaklı PPE EV platformlarından unsurları birleştiren gelişmiş yeni SSP mimarisini kullanan ilk Volkswagen Grubu modeli olacak.

Ayrıca Volkswagen Grubu'nun şirket içi yazılım kolu olan Cariad tarafından geliştirilen gelişmiş bir VW.OS yazılım paketini kullanacak. Volkswagen Grubu'nun birleşik hücreli akü teknolojisini kullanan ilk otomobillerden biri olacak ve WLTP test döngüsünde yaklaşık 600km (373 mil) menzil sunmasını sağlayacak. Landjet'in, ultra hızlı cihazlardan 350kW'a kadar şarj oranlarını kabul edebilmesi için 800V elektrik mimarisi kullanması muhtemeldir.
Audi Grand Sphere konsepti 2 Eylül'de tanıtılacak! Audi, 2024 yılında firmanın yeni amiral gemisi olarak gelecek olan yüksek teknolojili Project Artemis elektrikli otomobilinin

Audi, aracın performansı veya güç çıkışı hakkında henüz daha fazla ayrıntı vermedi.​

İlgili Volkswagen Trinity konseptinde olduğu gibi, gelişmiş yazılımı, gelişmiş otonom sürüşü mümkün kılmak için bir dizi sensör ve bağlantı özelliği ile eşleştirilecektir. Project Artemis, geçtiğimiz yılın başlarından itibaren, Porsche'nin motor sporları programının eski patronu Alex Hitzinger tarafından yönetiliyordu , ancak Audi teknoloji şefi Oliver Hoffmann , şirkete getirildiğinde kontrolü üstlendi.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst