Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Audi CEO’sundan Heyecanlandıran Pickup Açıklaması!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Almanya’nın otomobil devlerinden biri olan Audi, yeni dönemde de tasarladığı araçlar ve otomotiv sektöründe gerçekleştirdiği çalışmalar ile kendinden söz ettirmeyi başarıyor. Bir süredir sektör içerisinde ki sessizliğini koruyan firma, CEO’su tarafından yapılmış olan açıklama ile hem araç sürücülerini hem de sektör içerisinde yer alan diğer kişileri heyecanlandırmayı başardı.

Geçtiğimiz günlerde 2021 yılına ait firma verilerinin paylaşıldığı bir oturuma katılan Audi CEO’su Markus Duesmann, otomotiv sektörüne dair konuşmalar yaparken, Audi’nin yakın zamanda bir sürpriz yapabileceğine dikkat çekti.

Pickup Sektörü Canlanacak Mı?

Daha önce ilk premium pickup rozetine sahip olarak üretmiş olduğu X-Class model pickup aracı ile dikkatleri üzerine çekmiş olan Mercedes, büyük bir heyecan ile piyasaya sürdüğü araçlara olan taleplerin tahminlerden çok daha düşük olması karşılığında hayal kırıklığına uğramıştı.

Satışlarda yaşanan düşüşün firma ekonomisine zarar vermemesi amacı ile Mayıs 2020 tarihinde sonlanmış olan Mercedes pickup üretimleri, böylelikle Avrupa pazarında olan pickup modellerin sayısında oldukça azalma gözlenmesine sebep olmuştu. 2022 yılına gelinmiş olmasına rağmen Avrupa’daki pickup pazarının hala aynı eksiklikte olması, Audi’yi harekete geçirdi.

Geçtiğimiz günlerde 2021 yılına ait mali raporların paylaşıldığı oturuma dahil olarak katılımcıların sorularını yanıtlayan Audi CEO’su Markus Duesmann, kimsenin beklemediği bir anda firmadan pickup pazarına bir giriş sağlanabileceğinin sinyallerini verdi.

Audi’den Elektrikli Araç Çıkışı!

audiden-elektikli-arac-cikisi.jpg
Avrupa pazarlarından X-Class ve ona zemin hazırlamış olan Nissan Navara’nın çekilmesinden sonra pickup sektöründe rakip sayısı iyiden iyiye düştü. Bunu fırsat bile Audi, yakın zamanda bu konuya yönelik bir girişim içerisinde olabileceğinin sinyallerini verdi.

Katıldığı oturumda açıklamalarda bulunan Audi CEO’su Markus Duesmann, 2021 finans sonuçlarını incelerken 2020 sonuçlarına göre yol kat edilmiş olduğuna dikkat çekti. 2021 yılında yapmış oldukları mantıklı hamlelerin olduğunu ifade eden Markus Duesmann, premium segmentte yer alan bir elektrikli pickup araç modeline sıcak bakıldığını açıkladı.

Elektrikli Pickup Modelinin Çalışmalarına Başlandı Mı?

CEO Markus Duesmann’ın yaptığı elektrikli pickup modeli açıklamasından sonra gözler Audi yönetimine çevrildi. Ancak konu ile ilgili olarak henüz resmi bir açıklama yapılmadı.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst