Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

ATAK ve HÜRKUŞ Prestijli Havacılık Fuarında Uçacak!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
TUSAŞ’ın ATAK ve HÜRKUŞ’u, dünyanın en önde gelen havacılık fuarlarından biri olan Londra’daki Farnborough Air Show’da gösteri uçuşları gerçekleştirecek. 18 – 22 Temmuz 2022 tarihleri arasında İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenecek olan, dünyanın en önemli havacılık fuarları listesinde en üstlerde yer alan Farnborough Uluslararası Airshow’da Türkiye Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) da yer alacak.

Başta Milli Muharip olmak üzere bütün ürünlerin sergileneceği bu havacılık fuarında TUSAŞ’ın ATAK ve HÜRKUŞ modelleri de uçuş gösterileri yapacak. Fuara 96 ülkeden 80 bin ziyaretçinin katılım sağlaması bekleniyor.

TÜSAŞ Hangi Modellerle Fuarda Olacak?

TÜSAŞ Hangi Modellerle Fuarda Olacak?
On binlerce katılımcı eşliğinde gerçekleştirilecek olan Farnborough Uluslararası Airshow, bu yıl 18 – 22 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek. Fuara katılacak olan TUSAŞ, fuarda ATAK, HÜRKUŞ, GÖKBEY, HÜRJET, ANKA, AKSUNGUR, MMU, ŞİMŞEK ve MMU simülatörü ile bulunacak. Fuarda gözler, TUSAŞ’ın ATAK ve HÜRKUŞ’unda olacak zira bu modeller, fuarda uçuş gösterileri gerçekleştirecek.

Binlerce katılımcı önünde kabiliyetlerini gösterecek olan ATAK ve HÜRKUŞ’un uçuş gösterisi performansı şimdiden büyük bir merakla beklenirken, TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil de konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

TÜSAŞ Genel Müdürü Kotil'in Açıklamaları

ATAK, HÜRKUŞ, GÖKBEY, HÜRJET, ANKA, AKSUNGUR, MMU, ŞİMŞEK, MMU simülatör modelleri ile fuarda yer alacak olan Türkiye Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), böylece atılan yeni adımları ve geliştirmeleri de tanıtmış olacak. Konuya ilişkin konuşan TÜSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, yaptığı açıklamada “Dünyanın en önemli havacılık fuarları arasında yer alan Farnborough’da özgün ürünlerimiz ile yer almak önceki yıllardaki katılımlarımıza göre daha anlamlı oldu.

Bu yıl ATAK ve HÜRKUŞ burada izleyenler ile buluşacak ancak umuyorum ki bir sonraki Farnborough fuarına HÜRJET ve ATAK 2 ile katılım gösterir, ülkemizin havacılık gelişimini, teknolojisini, üretim alanlarındaki başarısını bir kez daha kanıtlamış oluruz” sözlerini dile getirdi.

TÜSAŞ Uluslararası Sahneye Çıkıyor

96 ülkeden 80 bin katılımcının yer alması beklenen Farnborough Uluslararası Airshow, 18 – 22 Temmuz tarihleri arasında ziyarete açık olacak. Türkiye’nin havacılık alanlarındaki gelişmelerinin ve atılan adımların böylesine önemli bir sahnede dünyaya sergilenecek olması heyecanları artırıyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst