Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Askeri Lojistik Destek Aracı Alpin, Sahaya İnmeye Hazırlanıyor!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Rusya- Ukrayna savaşının resmen başlaması ile birlikte ülkelerin olası bir savaş ortamına hazırlıklı olmaları gerektiği konusu büyük bir önem kazandı. Özellikle ekonomik olarak Ukrayna’dan çok daha üstün pozisyonda bulunan Rusya’nın, 4 ayı aşkın süredir Ukrayna sınırlarında bir başarı elde edememesi ile öne çıkan bu konu, bir ülkenin sınır hatlarının savunulabilmesi için her şeyden önce donanımlı savunma araçlarına sahip olması gerekliliğini gündeme getirdi.

Ukrayna’nın pek çok alanda Rusya’ya göre yetersiz olmasına rağmen hatlarını korumayı başarması, sahada Ukrayna ordusunun büyük yardımcıları olan Türk İHA ve SİHA’larının performanslarına bağlandı. Özellikle son yıllarda oldukça büyük bir gelişme kat eden Türk savunma araçlarının Ukrayna sınırlarında ki performansları, tüm dünya ülkelerinin gündemlerinde ilk sıradan yer aldı.

İHA, SİHA, TİHA ve daha pek çok savunma aracı projesi ile dünyaya adını duyuran Türk savunma sanayi, yeni dönemde de kendini geliştirmeye ve birçok dünya ülkesi ile ihracat yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda bir yeni araç haberi de Titra Teknoloji’den geldi. Katıldığı bir etkinlik kapsamında firmanın faaliyetlerine ilişkin açıklamalarda bulunan Genel Müdür Davut Yılmaz, askeri alanda hizmet verecek yeni araca ilişkin önemli bilgiler verdi.

İnsansız Helikopter Alpin Geliyor!

İnsansız Helikopter Alpin Geliyor!
Geçtiğimiz günlerde ATO Congresium’da SEDEC etkinliği düzenlendi. Etkinlik kapsamında açıklamalarda bulunan Titra Teknoloji Genel Müdürü Davut Yılmaz, sektörü heyecanlandıran yeni bir haberi kamuoyu ile paylaştı. Titra Teknoloji Genel Müdürü Yılmaz, AA muhabiri ile gerçekleştirmiş olduğu röportaj kapsamında kısa süre içerisinde Alpin isimli insansız helikopterin sahaya ineceğine ilişkin müjdesini verdi.

İnsanlı Helikopter Dönüştürüldü!

İnsansız helikopter Alpin’e ilişkin bilgiler vermeye devam eden Titra Teknoloji Genel Müdürü Davut Yılmaz, mevcutta bulunan insanlı helikopterlerin insansız bir araca dönüştürülmesini engelleyen donanımların ortadan kaldırıldığını ve yazılım ile sistemler ile birleştirilerek Alpin’e dönüştüğünü bildirdi.

Yeni hedefleri arasında farklı helikopterleri de dönüştürmenin olduğunu belirten Yılmaz, bu işlemin sıfırdan bir helikopter yapmaktan çok daha karlı ve zamandan tasarruf ettiren bir işlem olduğuna dikkat çekti.

Deneme Uçuşları Başlayacak!

Askerlere lojistik destek sağlayacak ve füze, roket gibi silahlar ile donatılacak olan Alpin için ağustos ayında deneme uçuşlarının başlayacağını belirten Yılmaz, aracın 2023 yılında pek çok ülkeye ihraç edileceğini bildirdi.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,060
Son üye
Rüstem Yıldırım
Üst