Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Araştırma Sonuçlandı: Türklerin Elektrikli Araçlara Talebi Artıyor!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Geride bıraktığımız yılın eylül ayı itibari ile yükseliş trendine giren dolar kuru, aralık ayına gelindiğinde 18 TL seviyesini görmüştü. Dolar kurunda gözlenen artışa bağlı olarak yükselen euro kuru 20 TL’yi, gram altın ise 1000 TL’yi görerek rekor seviyelere ulaşmıştı. Ekonomi piyasalarının 2021 yılının sonlarında gördükleri bu seviyeler, gündelik hayat akışı içerisinde satışa sunulan hizmet ve hizmet ürünlerinin yüksek oranlarda zamlanmasına sebep olmuştu.

Ekonomi piyasalarında gözlenen olumsuz gelişmelere ek olarak pandeminin de devam etmesi sebebi ile ortaya çıkan çip krizi, hali hazırda zamlı fiyatlar aracılığı ile satışa sunulmuş olan araçların daha da fazla zamlanmasına sebep oldu. Aylık bazda bakıldığında dahi yüksek fiyat farkı gözlenen araçlar, otomotiv sektörünün rotasının içten yanmalı motorlu araç modellerinden elektrikli araç modellerine doğru yönelmesine yol açtı.

Otomotiv sektörünü direkt olarak etkileyen tüm bu gelişmelerden sonra yeni dönemde hemen hemen bütün üretici firmaların arka arkaya tanıtmış olduğu elektrikli araç modelleri, vatandaşların dikkatini çekmeyi başardı. Uzun vadede bakıldığında içten yanmalı motorlu araç modellerine göre daha fazla kar getiren elektrikli araç modelleri, sürücülerin de araç tercihlerinin değişmesini sağladı.

Son olarak sektör içerisinde yürütülen bir çalışmanın yayınlanan sonuçları, elektrikli araçlara olan taleplerin arttığını gözler önüne serdi. Yapılan çalışma kapsamında yer alan ülkelerden birisi olan Türkiye, ülke vatandaşlarının da araç tercihlerinin değiştiğini gösterdi.

EY Otomotiv Sektöründe Çalışma Yaptı!

Uluslararası Denetim ve Danışmanlık Şirketi EY, otomotiv sektörünü kapsayan yeni bir çalışmanın sonuçlarını yayınladı. Şirket Türkiye, Çekya ve Macaristan’da tüketicilerin ikinci el ve sıfır araç satın alma süreçleri, sektör içerisinde yer alan yeni teknolojilere yönelik fikirleri ve araç kullanım alışkanlıklarına yönelik tutumlarını ölçen bir çalışma yürüttüğünü ve çalışmanın sonlandığını bildirdi.

Elektrikli Araçlara Yönelik Talep Artıyor!

Elektrikli Araçlara Yönelik Talep Artıyor!
EY tarafından yürütülen çalışmanın sonuçlarına göre Türkiye sınırları içerisinde yaşayan ve mevcut araçlarından sonra tercih edecekleri araçların elektrik veya hibrit modele sahip olacağını söyleyen katılımcıların oranı yüzde 27 olarak belirlendi.

Fiyatlar Düşerse Talep Artacak!

EY tarafından yürütülen çalışmaya göre araç modellerinin fiyatlarının cazip olması durumunda tercihlerini elektrikli modeller yönünde değiştirecek olanları yüzdesi, yüzde 90 olarak açıklandı.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst