Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Araca Kasko Neden Yapılır?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264

Araç Kaskosu Nedir?​

Araca kasko neden yapılır? konusu araç sürücülerinin merak ettiği bir konudur. Araç kaskosu hem aracı hem de araç sürücüleri koruyan bir işlemdir. Trafiğe çıkacak olan her araca yapılması zorunludur. Trafikte yaşanacak her türlü olumsuz duruma karşı araç kaskosu içerisinde önleyici tedbirler barındırmaktadır.

Araç kaskosu bu alanda hizmet veren özel şirketler tarafından yapılan bir işlemdir. Her şirket birbirinden farklı fiyatlara ve çeşitlere sahip kasko işlemi gerçekleştirmektedir. Araç kaskosu yaptırırken bu nedene detaylı araştırmalar yapmak son derece önemlidir.

Araç kaskosu maddi anlamda araç sahiplerine büyük fayda sağlayan bir hizmettir. Bu sayede araç sürücüleri gerçekleştirdikleri seyahatler esnasında güvenle yolculuk etmektedir.

Araca Kasko Neden Yapılır


Araca Kasko Neden Yapılır?​

Araca Kasko neden yapılır? diye merak edenler için araç kaskosu can ve mal güvenliği açısından son derece önemlidir. Yaşanan kazalar sonrası ortaya çıkan hasarın karşılanmasında kasko, araç sürücüsüne yardım sunmaktadır. Ayrıca araç sürücüsü hatalı da olsa karşı tarafa ait hasarın bedelinin ödenmesinde de sürücüye yardım sağlamaktadır.

Kaza sonrası ortaya çıkan hastane masrafları da araç kaskosu tarafından ödenmektedir. Sunduğu bu avantajlar sayesinde araç sürücüleri mağdur bir duruma düşmemektedir. Araç sürücülerinin faydasını gözeten bu uygulama aracın marka ve modeli ne olursa olsun hepsine uygulanmaktadır.

Araç kaskosu yaptırırken bu işlemin her yıl yenilenmesi gerektiğini unutmamak gerekmektedir. Kaskonun yenilenmemesi halinde aracınıza trafikte cezai yaptırımlar uygulanabilmektedir.

Araca Kasko Neden Yapılır?


Araç Kaskosu Miktarı Neye Göre Belirlenmektedir?​

Araca Kasko neden yapılır? hakkında araştırmalar yapan araç sürücüleri araç kasko fiyatlarının neye göre hesaplandığını da merak etmektedir. Araç kaskosu fiyatlandırma işlemi özel sigorta şirketleri tarafından belirlenmektedir.

Türkiye Sigorta Birliği tarafından her yıl yeniden düzenlenen tarife üzerinden belirli oranlarda araç kasko fiyatı belirlenmektedir. Aracın sahip olduğu model ve marka araç kaskosu değeri belirlenmesinde önemli bir etkendir. Bu hususlarda kasko fiyatını arttırmakta ya da azaltmaktadır.
Araca-Kasko-Neden-Yapilir-4-1024x683.jpg

Tüm bu unsurları göz önünde bulunduran kasko firmaları belirli miktarda bir fiyat ve hizmet tarifesi belirleyerek araç sürücülerine teklifler sunmaktadır. Her aracın model, marka ve üretim yılı birbirinden farklı olduğundan dolayı araç kaskosu miktarı hakkında net bir fiyat aralığı vermek son derece yanlıştır.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst