Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Araç Sigortası Neden Yapılır?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263

Araç Sigortası Nedir?​

Araç sigortası neden yapılır? Araç sigortası sürücüler için oldukça önemli bir işlemdir. Araç sigortası, araçların ve sürücülerin güvenliğini sağlayan aynı zamanda yapılması zorunlu olan bir işlemdir. Araçta oluşacak herhangi bir hasarın giderilmesinde büyük maddi kazanç sağlayan bu sigortalar özel acenteler tarafından belirli bir ücret karşılığında yapılmaktadır.

Araç sigortası her yıl düzenli olarak yenilenen bir işlemdir. Araç sigortası sadece araçta oluşan maddi hasarın onarılmasında değil aynı zamanda sürücüde de kaza sonrası oluşan sağlık sorunlarının giderilmesinde de maddi destek sunmaktadır.

Kaza sonrası karşı tarafta oluşan tüm hasarlarda araç sigortası üzerinden karşılanmaktadır. Araç sigortasına sahip olmayan araçlar yapılan denetimler esnasında fark edildiği anda trafik ekipleri tarafından çekilmekte ve araç sürücülerine yüklü miktarda para cezaları kesilmektedir.
Araç Sigortası Neden Yapılır


Araç Sigortası Neden Yapılır?​

Araç sigortası neden yapılır? konusu araç sahipleri tarafından merak edilen bir konudur. Araç sigortaları araç sürücülerine son derece büyük faydalar sağlayan son derece özel bir işlemdir. Bu işlem sayesinde araç sürücüsü kaza sonrasında maddi kayıp yaşamamaktadır. Kaza sonrasında ortaya çıkacak hasarın giderilmesinde araç sürücüsüne maddi destek sunmaktadır.

Sürücülere sağladığı destek sadece araçlarla sınırlı değildir. Kaza sonrası sürücü ya da karşı tarafta meydana gelen yaralanma gibi durumlarda tüm tedavi masraflarının karşılanmasına imkân sunmaktadır. Bu yönüyle de araç sigortası son derece önemlidir. Ortaya çıkacak mağduriyeti ortadan kaldırmaktadır.
Arac-Sigortasi-Neden-Yapilir-1.jpeg

Araç Sigortası Nasıl Hesaplanmaktadır?​

Araç sigortası neden yapılır? diye araştırma yapanlar bu sigortanın nasıl hesaplandığını da merak etmektedir. Araç sigortası için ödenen pirimler sigorta yaptırdığınız şirketler tarafından belirlenmektedir.

Bu fiyatlandırma her firmanın sunduğu hizmetlere göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle araç sigortası yaptırırken detaylı araştırmalar yapmak ve alanında başarılı firmalardan araç sigortası yaptırmak son derece önemlidir.
Kaza Tutanağı Nedir? Ne İşe Yarar?
Sunulan poliçenin içerisinde yer alan hizmetlere göre araç sigortası fiyatlandırılması yapılmaktadır. Araç sigortası işlemi birebir acenteye gidilerek yapılabileceği gibi internet üzerinden de kolayca yapılabilmektedir. Sigorta yaptırılmamasının cezai sorumluluğu olduğundan dolayı araç sigortası yaptırma işlemi ihmal edilmemelidir. Her yıl araç sahipleri tarafından düzenli olarak bu işlem yenilenmelidir.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,082
Son üye
ikrammüslim
Üst