Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Apple Sürücüsüz Elektrikli Arabasında Kriz Çıktı! Mühendisler Projeden Kaçıyor


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
265
Tüm dünyada elektrikli otomobil sektöründe büyük gelişmeler yaşanırken, Apple Inc.'nin sürücüsüz otomobil projesi son haftalarda dikkat çekiyor. Teknoloji devi Apple, daha önce yaptığı açıklamasında sürücüsüz otomobil projesini mümkün olan en kısa zamanda piyasaya sürmek istediklerini duyurdu.

Ancak projedeki gidişat sürecin daha da uzayacak gibi görünmesine neden oluyor. ABD merkezli teknoloji şirketi Apple tarafından üretilecek sürücüsüz otomobil projesi son haftalarda kriz üstüne kriz yaşıyor. Şirketin bu projede kilit öneme sahip ve ciddi görevler üstenen 3 mühendisini daha kaybettiği ortaya çıktı.

Söz konusu durum, göz korkutucu bir azimle uygulamaya konulan projenin yeniden temelinden sarsılmasına başladı. Apple tarafından bir devrim olarak piyasaya sürülmesi beklenen sürücüsüz otomobil, gerçekçi olmayabilir mi?

Radar Sistemleri ve Batarya Mühendisleri İstifa Etti

Radar Sistemleri ve Batarya Mühendisleri İstifa Etti
Apple şirketinin sürücüsüz elektrikli otomobil projesinde radar sistemlerini geliştirmekle görevli baş mühendis Eric Roges, istifa etti. Mühendisin son haftalarda uçan taksi olarak sektöre girmek isteyen girişim şirketi Joby Aviation’a katılması dikkatlerden kaçmadı.

Öte yandan ekipte batarya sistemleri grubu mühendislik yöneticilerinden Alex Clarabur ise hava taksileri geliştirme işinde faaliyet gösteren bir diğer şirket Archer Aviation’a geçiş yaptı. Apple’ın sürücüsüz araç planlarında deprem etkisi yaratan baş mühendis ve yönetici çıkışları bunlarla sınırlı kalmadı.

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen olayda ise Apple'ın donanım mühendislik yöneticilerinden Stephen Spiteri firmadan ayrılarak Archer bünyesine geçti. Hava taksi projeleri geliştirmek isteyen iki girişim Joby ve Archer, havacılık startup'larının Silikon Vadisi'ndeki yetenekleri görevlendirme sürecini doğruladı.

Apple Sürücüsüz Otomobil Başka Bahara Mı?

Üç kilit mühendisin Apple’dan farklı şirketlere göç etmesi ise teknoloji devinin sürücüsüz otomobil hayallerini sekteye uğrattı. Söz konusu son istifalar, projenin yönetim ekibinden bu yıl, ekibin eski başkanı Doug Field dahil, en az altı çalışanın projeyi terk etmesinden sonra yaşandı. Bu sebeple Apple şirketinin sürücüsüz otomobil projesini daha uzun bir takvime yayması bekleniyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,467
Mesajlar
5,077
Kullanıcılar
10,113
Son üye
Sdemirkal25
Üst