Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Altay Tankı Kore Motoru ile Seri Üreteme Geçecek!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,244
Tepkime puanı
258
Türkiye Cumhuriyeti yıllardır savunma araçları konusunda parmak ile gösterilen yüksek teknolojilere sahiptir. Bu kapsamda hem ülkemizin göğsünü kabartan hem de ihracata yüksek oranda katkı sağlayan savunma araçları, yeni dönemde de kendilerini ispatlamayı başarmıştır. Türkiye’nin savunma araçlarına yeni dahil olacak olan araçlardan biri de Altay Tankı’dır.

Daha önce Almanya’nın motor ve transmisyon ambargosu sebebi ile iptal edilmiş olan T0 aşaması, Kore’den gelen güç paketinin entegre edilmesi ile hız kazanmıştır. Altay Tankı Projesi’nin gelişimine dair açıklamalarda bulunan Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, savunma aracının şu an test aşamasında olduğunu bildirmiştir.

Altay Projesi Nedir?

Altay Projesi Nedir?
Ülkemizin gelişmiş savunma araçlarından biri olmak üzere tasarlanmış olan Altay Tankı Projesi, üstün teknoloji ürünü silah sistemleri ile donatılmıştır. Beka ve hareket kabiliyeti yüksek olan bu tank, uzun menzilli ateş gücüne sahiptir.

Ayrıca elektronik hareket kabiliyetinin de üst seviyede tutulmuş olduğu Altay Tankı’nın, ülkemiz içerisinde tasarlanması, geliştirilmesi ve diğer kontrol komuta haberleşme bilgi sistemlerinin de milli olarak hayata geçirilmesi hedeflenmiştir.

Savunma Sanayii Başkanı Altay Tankı’na İlişkin Açıklamalarda Bulundu!

Yerli ve milli savunma araçlarının üretim sürecine ve diğer ayrıntılarına dair güncel açıklamalarda bulunan Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, bu kez de Güney Kore’nin güç grubunun entegre edildiği Altay Tankı projesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan İsmail Demir, tankın gelişim sürecinin ayrıntılarını paylaştı.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir hem ülkemiz gündeminde hem de ülkemizin savunma araçlarını yakından takip eden ülkelerin gündeminde yer almaya devam eden Altay Tankı’na ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Şu an Güney Kore’den gelmiş olan güç paketini Altay Tankımızın üretilmiş prototipine entegre etmeyi başardık.

Geliştirilmiş prototip, yeni güç paketi ile test edilmeye devam ediyor. Şimdiye kadar gerçekleştirilen testlerde gayet güzel sonuçlar almayı başardık. Testlerden sonrasında gerçekleştirilecek olan seri üretimler konusunda Kore ile bir yere varabildik. Kore’nin bu güç sistemi ilk kez bir tanka entegre edilmiş oldu.”

Seri Üretime Geçmesi Biraz Uzun Sürebilir!

Kore’den gelen güç paketinin Altay Tankı’na entegre edilmesinden sonra yetkililer tarafından birçok açıklama yapıldı. Bu doğrultuda yapılan açıklamalara göre ilgili güç paketinin ilk kez bir tanka entegre edilmiş olmasının, test aşamalarını biraz uzatabileceği bilgisi kaydedildi. Buna bağlı olarak aracın seri üretime geçişinin de uzayabileceği tahmin ediliyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,446
Mesajlar
5,020
Kullanıcılar
9,724
Son üye
zepfaruk
Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst