Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Almanya-Çin Ortaklığından Doğan Smart #1’in Fiyatı Belli Oldu!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Yeni döneme girilmesi ile birlikte üretim yönünü tamamen değiştirme karar alan üretim firmaları, otomotiv sektörünün de yıllar sonra farklı üretim tarzları ve farklı araç modelleri ile karşılaşmasını sağladı. Döviz kurlarında ve altın piyasasında gözlenen olumsuz gelişmeler ışığında artan maliyetler, koronavirüs salgının sebep olduğu çip krizi ve günden güne zora giren ekolojik sistem karşısında içten yanmalı motorlara sahip olan araç modellerinde kısıtlamaya giden üretici firmalar, elektrikli araç modellerinin piyasaya dahil olmalarına aracılık etmeye başladılar.

2022 yılından önce de üretilen ancak yukarıda belirtilmiş olan faktörler çerçevesinde 2022 yılına girilmesi ile birlikte çalışmalarına hız verilen elektrikli araç modelleri hem üretici firmaların hem de Rusya- Ukrayna savaşının etkisi ile yükselen akaryakıt fiyatlarından yaka silken tüketicilerin odağı haline gelmeyi başardı.

Bu noktada hemen hemen her yeni günde yeni bir gelişmenin yaşandığı elektrikli araç sektörü, bugün de Almanya ve Çin’in ortaklığından ortaya çıkan Smart #1 ile gündeme geldi. Bir süre önce Alman Mercedes ve Çinli Geely arasında kurulan iş birliği neticesinde Çin’de üretilmesine karar verilen yeni Smart#1 görüntüsü ve diğer özellikleri ile otomotiv sektörünün gündeminde yer almayı başardı. Yakın zamanda ilk teslimatlarına başlanacak olan araç, sürücüleri heyecanlandırmayı başardı.

Smart#1'in Satış Fiyatı Belli Oldu!

Smart#1'in Satış Fiyatı Belli Oldu!
Hem ülkemizde hem de diğer dünya ülkelerinde yıllardır otomotiv sektörünün liderlerinden biri olmayı başaran Alman Mercedes, yeni dönemde Çinli Geely ile anlaşarak yeni bir aracın üretileceğinin müjdesini vermiştir. Smart#1 ismi ile anılan ve tamamen elektrikli olacağı bildirilmiş olan yeni modelin, satış fiyatı belli oldu.

Çin’de üretilmesinden kaynaklı olarak ilk olarak Uzak Doğu pazarında satışa sunulacak olan Smart#1’in, satış fiyatının 28 bin 970 dolar olacağı tahmin ediliyor. Bir üst pakette ise bu fiyat 35 bin 70 dolara yükseliyor.

500 Dolarlık Ön Ödeme Talebi!

Firma tarafından yapılan açıklamaya göre 500 dolarlık ön ödeme tutarını yatıran kişiler, sipariş vermeye hak kazanıyor. Firmanın belirlediği bu cüzi tutarın, birçok kişiyi şaşkına uğrattığını söylemek mümkün.

2022'nin Sonunda Teslim!

Pro+ ve Premium versiyonları ile satışa sunulacak olan yeni Smart#1’in teslimatlarına, bu yılın üçüncü çeyreği itibari ile başlanacağı tahmin ediliyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,054
Son üye
zekayi
Üst