Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Alman Şansölyesinden Ukrayna’ya IRIS-T SLM Hava Savunma Sistemi!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Bir süredir gergin ilişkileri ile anılan Rusya ve Ukrayna, 3 ayı aşkın süredir resmen bir savaş içinde. 24 Şubat tarihinde Rusya’nın Ukrayna sınırlarını ihlal etmesi ile başlamış olan savaş, hız kesmeden devam ediyor.

Rusya’nın Ukrayna topraklarını yoğun bombardımanlar altına tuttuğu ancak asıl amacı olan Kiev’i almaya yaklaşamadığı savaş sürecinde, Ukrayna’ya da birçok farklı ülkeden silah başta olmak üzere pek çok farklı kategori altında toplanan yardımlar iletilmeye devam ediyor.

Ukrayna’ya savunma aracı yardımında bulunacağını açıklayan son ülke ise Almanya oldu. Son dakika haberi olarak gündeme düşen bilgiye göre Alman Şansölyesi Olaf Scholz, Ukrayna’ya IRIS- T SLM hava savunma sistemi gönderecek.

Alman Şansölyesinden Açıklama!

Alman Şansölyesinden Açıklama!
Rusya ile savaş halinde olan Ukrayna’nın pek çok başlık altında birçok yardıma ihtiyacı bulunuyor. Yapılan son resmî açıklamalara göre ise Ukrayna ordusunun IRIS- T benzeri hava savunma ihtiyacı olduğu ve bu ihtiyacın yaklaşık olarak 10 batarya civarında olduğu öğrenildi.

Bu kapsamda Ukrayna ordusuna savunma araçları konusunda yardım ileteceğini açıklayan Almanya’dan resmî açıklama geldi. Alman Şansölyesi Olaf Scholz tarafından yapılan resmî açıklamaya göre Almanya Ukrayna’ya IRIS- T SLM hava savunma sistemi gönderecek. Ancak batarya ihtiyacının ne kadarının karşılanacağına ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Alman basınından alınan kesin olmayan bilgilere göre ise 10 bataryalık ihtiyacın, yalnızca bir tanesi karşılanacak. Teknik açıdan değerlendirildiğinde 10 bataryalık ihtiyacın karşılanmasının, üretim yolu ile tercih edilmesi durumunda, ilgili bataryalara yıllar içinde ulaşılabileceği biliniyor. Bu kapsamda Ukrayna’nın daha fazla ülkenin yardımına ihtiyacı olduğu da gelen bilgiler arasında.

Almanya'dan Ukrayna'ya Gönderilen Destekler Belli Oldu!

Savaşın başından bu yana Alman hükümetinin Ukrayna ordusuna göndermiş olduğu yardımlara ilişkin de açıklamalarda bulunan Şansölye Olaf Scholz, net rakamları bildirdi. Scholz’un yapmış olduğu açıklamalar ile birlikte Almanya’nın savaşın başından bu yana Ukrayna’ya 15 milyon mühimmat, 5 bini aşkın anti tank mayını ve 100 bin el bombası gönderdiği öğrenildi.

ABD'ye Destek Verecek!

Geçtiğimiz günlerde Biden tarafından açıklanmış olan M270 ve M142 destek paketine ilişkin açıklamalarda bulunan Scholz, Almanya’nın teknik olarak bu pakete katkı sağlayacağını bildirdi.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst