Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Alman Medyasından Togg’a Övgü Dolu Sözler


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (Togg) marka adıyla piyasaya sürülmesi beklenen yerli ve milli elektrikli otomobil heyecan yaratıyor. Ülkemizde milyonlarca vatandaşın merakla beklediği otomobil, yurt dışında da gündemden düşmüyor.

Togg, son olarak ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı’na CES 2022 katılmıştı. Dünya sahnesine ilk defa çıkan Togg, ülkemizde tanıtılan C-SUV modelinin dışında bu fuarda C-Sedan modelini ön plana çıkardı.

Tüm dünyada ilgi gören Togg’un sedan modeline bir övgü de Alman basınından geldi. Alman medyası, heyecan yaratan yerli otomobil Togg’a yönelik paylaşımında ilgi çekici ifadeler kullandı.

“CES Fuarında Büyük Yükseliş Yaşandı”

“CES Fuarında Büyük Yükseliş Yaşandı”
Togg CEO’su Gürcan Karakaş’a da geniş yer veren Alman basınında “Mehmet Gürcan Karakaş, Avrupa otomotiv dünyasını Togg ile zenginleştirmek istiyor. Eski Bosch yöneticisi, Türk otomobil üreticisinin elektrikli arabalarını ağa bağlı bir dünyada akıllı cihazlar olarak görüyor.

Elbette Togg, sahne galasıyla Münihte’ki Uluslararası Motor Show'a gidebilir veya memleketi İstanbul'daki büyük bir etkinlikte kendisini halka sunabilirdi.” ifadeleri yer aldı. Karakaş’ın bundan daha fazlasını isteyip CES 2022 fuarında büyük yükseliş yaşadığına dikkat çeken Alman basını,

“Sürmekte olan pandemi bile Türklerin kendilerini gösterme planlarından ve geliştirdikleri "Gelişmiş Akıllı Mobilite Ekosisteminden" alıkoymadı.” dedi.

Togg’un 2030 Hedefi Alman Basınında

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, 2030 yılına kadar beş farklı segmentte toplam bir milyon araç üretme hedefinden bahsetmişti. Alman basını bu hedefe yönelik yaptığı yorumda, “başlangıç her zamankinden daha zor, çünkü Türkiye’nin şimdiye kadar elektrikli otomobillerle hiçbir ilgisi yok ve özellikle Alman premium üreticilerinin Boğaz'da mükemmel bir itibarı var, bu da otomobil dünyasındaki yeni oyuncular için işleri zorlaştırıyor.

Togg, bunu sağlam teknoloji ve bol miktarda yerel vatanseverlikle yumuşatmak istiyor.” denildi. Tüm yeni otomobil markalarında olduğu gibi Togg’un klasik otomobil bayilerinden vazgeçmek istediği belirtilirken, “Uzun vadede TOGG, parasını eksiksiz bir ekosistemde kazanmak istiyor ve şimdiden çok sayıda işbirliği ortağını bünyesine kattı.” yorumu yapıldı.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,082
Son üye
ikrammüslim
Üst