Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Alman Audi Urbansphere Konseptini Tanıttı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Bir süredir otomotiv sektörünü derinden etkileyen ekonomik problemlerin ve tedarik problemlerinin yaşanması, sektörde yer alan hem sıfır kilometre araç modellerinin hem de ikinci el araç modellerinin fahiş fiyatlardan satışa sunulmasına neden oluyor.

Ek olarak Çin’in Wuhan kentinde iki yıl önce başlayan ve tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgının sebep olduğu ve yeni dönemde etkilerinin sektör içerisinde daha da çok hissedildiği çip krizi, otomotiv sektörünün kısır bir döngü içerisine girmesine sebep oldu. İçten yanmalı motorlara sahip olan araç modellerinde tüm bu gelişmeler yaşanırken, üretici firmalar elektrikli araç tasarımlarına yönelmeye başladılar.

Türkiye’nin de Togg ile dahil olduğu ve günden güne genişleyen bir pazar haline dönüşen elektrikli araç pazarı hem vatandaşların hem de diğer sektör temsilcilerinin yakın takibine alındı. Elektrikli araç üretimine ilişkin yeni bir atılım da Almanların en önemli otomobil üretici firmalarından biri olan Audi’den geldi. Audi geçtiğimiz yıl ikincisini tanıtmış olduğu Sphere konseptine, bir yenisini daha ekleyerek üçüncü konseptinin ayrıntılarını kamuoyu ile paylaştı.

Sphere Konseptinin Üçüncü Üyesi Tanıtıldı!

Sphere Konseptinin Üçüncü Üyesi Tanıtıldı!
Uzun yıllardan beri Almanya’nın otomotiv devlerinden biri olarak gösterilen Audi, yeni dönemde de çağın gelişmelerine ayak uydurarak araç tasarımları yapmaya devam ediyor. İçten yanmalı motorlara sahip olan modellerinin tasarımları ile hala gündemde olmayı başaran firma, bu kez de yeni çağın getirilerinden olan elektrikli araç modeli ile gündeme geldi. Elektrikli araç kapsamında geliştirmiş olduğu Sphere konseptinin ikinci üyesi olan Skysphere konseptini geçtiğimiz yılın ağustos ayı içerisinde tanıtmış olan Audi’nin bir süredir merak ile beklenen üçüncü konsepti Urbansphere tanıtıldı. Üçüncü konseptin gelecekten gelen görüntüsü, herkesi hayran bıraktı.

Segmentin En Büyüğü Urbansphere!

Audi tarafından tanıtılmış olan Urbansphere konseptinin, yer aldığı Segmentin en büyüğü olduğu öğrenildi. Firma, ilgili tasarımının boyunun 5,51 metre, genişliğinin 2,01 metre ve yüksekliğinin 1,78 metre olduğunu aktardı. 4.seviye otonom desteği sunan Urbansphere hem önde hem de arkada bulunan aydınlatma sisteminin farklı renk ve desenlere bürünmesine olanak tanıyor. Bu özelliği ile her moda ayak uydurabilen yeni konsept, sürücüleri heyecanlandırmayı başardı.

Kendi Kendini Şarj Ediyor!

Urbansphere, sürücüsünü evinden alıp istediği yere bırakabiliyor. Ayrıca kendine uygun bir park yeri bulabiliyor ve şarjının tükenmeye yakın olması durumunda kendini şarj edebiliyor. İçi bir salonu andıracak kadar geniş olan, ön koltukları arka koltuklara doğru dönerek araç içi sohbetlerin edilmesini sağlayan yeni konseptin sahip olduğu bu teknolojilerin, önümüzde ki 10 yılın ikinci yarısı içerisinde tanıtılması planlanıyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst