Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Akıncı TİHA’nın İkinci Prototipi, Testlerden Başarıyla Geçti!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Savunma sanayimizin büyük kuruluşlarından biri olan Baykar Savunma, üretmiş olduğu insansız hava araçları ve savunma sanayi alanındaki ürünleriyle güvenlik güçlerimize destek olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen törende, Akıncı TİHA'nın ikinci prototipi, testlerden başarıyla geçti.

Bayraktar TİHA Artık Yalnız Değil​

Baykar Milli SİHA Ar-Ge ve Üretim Merkezi’nden ilk prototipin testlerinin yapıldığı Çorlu Hava Meydan Komutanlığı’nda bulunan Bayraktar AKINCI Test ve Uçuş Eğitim Merkezi’ne geldi. İlk uçuşunu 6 Aralık 2019 tarihinde gerçekleştiren Bayraktar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı ikinci uçuşunu da 10 Ocak 2020 tarihinde gerçekleştirdi.

Testlerine başlamak için Çorlu'ya getirilen ikinci Bayraktar Akıncı TİHA ise 13 Ağustos 2020 de görev aldığı ilk uçuşunda hem bir saat iki dakika (62) havada kaldı hem de Sistem Doğrulama ve Tanımlama Testlerini tamamlamış oldu. Bundan sonraki testlere iki TİHA'nın birlikte devam edeceği açıklandı. Akıncı TİHA'nın ikinci prototipinin test uçuşuna T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar'ın bizzat katıldı.

Uçuşun devam ettiği sırada bilgiler veren Bayraktar, “13 Ağustos 2020 Bayraktar Akıncı Prototip 2’nin ilk uçuş testini ve aynı zamanda Sistem Doğrulama ve Tanımlama Testi’ni yaptık. Hava aracımız bütün test aşamalarını başarıyla tamamladı. Şu anda yaklaşık 52 dakikadır havada. Birazdan dönüp inişe geçeceğiz. Vatanımıza, milletimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

İlk Teslimat Yıl Sonunda​

Üçüncü prototipin de entegrasyon süreçlerinin devam ediyor. Tamamlandığında uçuş ve kabul testlerinin yapılması için o da Çorlu Hava Meydan Komutanlığı’na getirilecek. Bayraktar, yıl sonunda TİHA'ların ilk teslimatını hedeflediklerini ve bu doğrultuda çalıştıklarını ifade etti.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst