Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

ABS Fren Sistemi Nedir? ABS Fren Sistemi hakkında


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
ABS Fren Sistemi Nedir? Arabalarda en önemli kısımlar arasında fren sistemleri gelir. Frenlerin tutmaması büyük bir sorun olarak karşımıza çıkar. Aynı zamanda frenlerin her zaman ve her şart altında çalışır olması önemlidir.

Günümüzde karlı havalarda ya da aşırı hızlı gidilmesi durumlarında frenlerin istenilen seviyelerde çalışmaması çeşitli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Bu tür nedenlerden dolayı yeni teknolojilere ihtiyaç duyulur.

ABS Fren Sistemi Nedir?​

Arabalarda kullanılan bir dizi farklı fren teknolojisi bulunur. ABS ya da ASD gibi fren teknolojileri günümüzde en fazla ön plana çıkan teknolojiler olarak bilinir. Aynı zamanda daha yüksek güvenlik gerektiren alanlar için de yine farklı sistemlerin kullanımı ön plana çıkar. Bu tür teknolojilerin gelişmesi ile birlikte sürücü ve yol emniyetinin sağlanması mümkün olur.

ABS Fren Sistemi Özellikleri​

Bu fren sisteminin ana özelliği normal frenleme aşamasında ortaya çıkan kilitlenme sorunlarının en aza indirilmesi şeklinde olur. Bu nedenle fren sistemlerinin ani durumlarda sürüş emniyetini etkilememesi için en etkin çözümler ABS sistemleri ile sağlanmış olur.

ABS Fren Sistemi Nedir?


Aynı zamanda ABS sistemlerinin kullanılması ile birlikte arabaların daha kısa mesafelerde durması da mümkün olur. Normal şartlar altında hızlı giden bir arabanın fren yaptığı zaman 20 ya da 30 metre ileride durması gibi durumlar karşımıza çıkar. Bu tür durumlar çeşitli riskleri beraberinde getirir. Bu nedenle de arabaların daha kısa mesafelerde durması için farklı fren teknolojileri geliştirilmiştir.

ABS Fren Sistemi Ayrıntıları​

Ayrıntılarına bakıldığında bu tür sistemlerin sağlıklı bir şekilde durmayı temini görülür. Aynı zamanda sistem içerisinde yer alan sensörler sayesinde yol tutuş özelliklerinin üst seviyede olması da sağlanmış olur. Günümüzde fren sistemlerinin bu tür niteliklerinin ortaya çıkması ile birlikte insanların daha güvenli bir sürüş deneyimi yaşaması sağlanabilir.

ABS Fren Sistemi Nedir?


Abs sistemlerinin yaygın olarak kullanımı karşımıza çıkar. Esti tip fren sistemlerinin arabanın patinaj çektiği zorlu yol şartlarında yeterli verimli olmaması bu tür çözümlerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bu nedenle son yıllarda ABS fren sistemlerinin yaygın olarak kullanım karşımıza çıkar. Özellikle kış aylarında kayma çok olduğundan dolayı bu tür teknolojilere ihtiyaç duyulur.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst