TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

350 km ve Üzeri Menzilde Elektrikli Otomobiller

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,107
Tepkime puanı
225
350 km ve Üzeri Menzilde Elektrikli Otomobiller Benzin fiyatlarındaki artış ve çevre kirliliğine olan faydalarından dolayı elektrikli otomobillere olan talep artmaya başladı. Yoğun talebe duyarsız kalmayan otomobil firmaları çeşitli model ve konseptlerde elektrikli otomobil üretmeye başladılar. İlk zamanlarda yarı benzinli yarı elektrikli olan bu modeller şimdilerde yerini tamamen elektrikli otomobillere bırakmaya başladı. Her yıl gelişmeye başlayan elektrikli otomobil sektöründe beklentilerde aynı oranda artmaya başladı.

350 km ve Üzeri Menzilde Elektrikli Otomobiller​

Yakıt konusunda sağladığı avantajların dışında rahatlık ve uzun menzilli otomobiller tercih edilmeye başladı. Kullanıcısının sürekli şarj etmek zorunda kalmadığı araçlar en çok tercih edilen modeller arasında yer almakta. Bu durum neredeyse bütün otomobil markalarının en az bir adet elektrikli otomobil modeli üretmesine olanak sağladı. Kullanıcı açısından bütçeye tasarruf sağlayan bu araçlar çevreye de oldukça duyarlı ve tam bir çevre dostu olmasıyla dikkat çekiyor.
350 km ve Üzeri Menzilde Elektrikli Otomobiller

Elektrikli Otomobil Seçimi

Teknolojinin ve modellerin gelişmesiyle kullanıcılarında beklentisi aynı oranda artmaya başladı. Seçeneklerin artmasıyla birlikte seçim yapmakta zorlanan kullanıcılar yakıt avantajının yanında sürekli şarj ihtiyacı duymayan otomobiller tercih etmeye başladı. Ülkemizde bulunan elektrikli otomobil şarj istasyonlarının az sayıda olması kullanıcıyı en uzun menzilli otomobili tercih etmeye iterken firmalarda bu konuda birbirleriyle yarışır hale geldi. Teknolojinin de imkanlarından faydalanan otomobil firmaları birçok uzun menzilli modellerini kullanıcılarına sunmaya başladı.

Uzun Menzilli Otomobil Markaları

Otomobil sektörünün önde gelen firmaları birbirinden şık ve kullanışlı modelleri üreterek dikkat çekmeyi başarıyor. Uzun süre şarj gerektirmeyen modeller 2020 senesinin başında yollardaki yerini almaya başladı. En uzun menzile sahip bu modellere göz atacak olursak. Bmv i8 Coope tam dolu bir aküyle 450 km yol alabiliyor., Audi E_Tron ise tam dolu bir batarya ile 500 km'nin üzerinde bir menzile sahip. Bir başka otomobil devi olan Tesla'nın ürettiği S Long modeli ise 535 km menzil ile en uzun menzilli elektrikli otomobil seğmentindeki yerini alıyor. Ayrıca Jaguar, Nissan, Renault, Honda, Opel, Wolswagen ve Skoda gibi markalarda uzun menzilli elektrikli otomobil üreten firmalar arasına yer almakta. 350 km ve Üzeri Menzilde Elektrikli Otomobiller adlı yazımızdan sonra: 1000 Km Giden Elektrikli Araba Hangisidir? adlı yazımıza bakınız.
 

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,919
Mesajlar
3,560
Kullanıcılar
5,026
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst