Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

2023’te Yollarda Olması Beklenen Togg Fiyatı Belli Oldu Mu?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (Togg) marka adıyla piyasaya sürülmesi planlanan yerli elektrikli otomobil vatandaşlar tarafından merakla bekleniyor. Togg’un fiyatı hakkında söylentiler sosyal medyada büyük ilgi görürken, vatandaşlar asgari ücret ile Togg satın alıp alamayacaklarını merak ediyor.

Togg CEO’su Gürcan Karakaş’ın fiyat hakkındaki açıklamaları sektörde tüm dikkatleri üzerine çekti. Vatandaşların heyecanla takip ettiği Togg, uzun bir süredir yerli otomobil bekleyenler tarafından mercek altında tutuluyor. Otomobil henüz piyasaya sürülmemiş olmasına rağmen fiyatı ile ilgili çeşitli iddialarla gündeme geldi.

Bursa’nın Gemlik ilçesinde üretilecek yerli otomobil için fabrikada artık son aşamalara gelindi. Togg’un resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda son olarak tamamlanan tesisler hakkında bilgi verildi.

Togg Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Togg Fiyatı Ne Kadar Olacak?
Bu yıl içinde seri üretime girmesi planlanan Togg’u üretecek olan robotlar Gemlik tesisinde kuruldu. Söz konusu paylaşımda “Gemlik tesisimizdeki çalışmalar planlarımız doğrultusunda hız kesmeden ilerliyor” ifadelerinin kullanılması Togg’u bekleyen vatandaşları heyecanlandırmaya yetti. Ocak ayında ABD’de düzenlenen CES 2022 fuarında global anlamda tanıtımı yapılan Togg, tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

Togg Sedan modeli de Togg SUV modelinden sonra görücüye çıktı ve otomobil çevreleri tarafından çok beğenildi. Tüm dikkatleri üzerinde toplayan Togg’un satış fiyatı hakkındaki iddialar ve tartışmalar devam ediyor. Daha önceden bu konuyla ilgili yapılan paylaşım ve söylentilerde, Togg fiyatının 40 bin Euro üzerinde olacağı ifade edilmişti. Aracın maliyet hesaplaması yapıldığında en az 40 bin Euro’luk bir fiyatla satışa sunulabileceği belirtilmişti.

Togg CEO’sundan Fiyat Açıklaması

Fakat daha sonra konuyla ilgili açıklama yapması istenen Togg CEO’su Gürcan Karakaş, vatandaşları sevindirecek ifadeler kullandı. Karakaş, fiyat bakımından Togg’un içten yanmalı motora sahip SUV modeller ile rekabet edecek bir fiyatla satışa sunulacağını duyurdu. Buradan hareketle Togg fiyatının şimdiden 600 bin TL’nin üzerinde olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Togg’un rekabetçi fiyat etiketi, otomobil pazarındaki diğer SUV model üretim yapan markaları da kara kara düşündürmeye başladı. Son dönemde şişik fiyatlar ile karşımıza çıkan otomobil piyasasında sıfır kilometre araç satın almak giderek zorlaşıyor. Togg’un 2022 yılı sonunda seri üretim bandından inerek, 2023 yılının ilk aylarında yollarda olması bekleniyor.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst