Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

2022 Türkiye’de En Çok Satılan Lüks Markalar Belli Oldu!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Türkiye’de ve dünyada otomobil fiyatları artmaya devam ederken lüks araç satışlarında görülen hareket dikkat çekti. Ülkemizde hem kur farkı hem de vergiler nedeniyle, hali hazırda küresel düzeyde artan otomobil fiyatlarına rağmen lüks araçlar ilgi görüyor.

Sektörde son dönemde yaşanan daralmaya rağmen 2022 yılında en çok satan lüks araç marka ve modelleri merak konusu oldu. Binek ve hafif ticari otomobillerin 2022 yılında yüzde 23,5 oranında bir daralma yaşamasının ardından piyasalarda olumsuz etkiler görüldü.

Otomobil satışlarında yaşanan bu düşüş birçok farklı nedene bağlanıyor. Öte yandan yaşanan bu olumsuz durum sonucu otomobil firmaları da kötü etkilenmeye devam ediyor. Türkiye’de 2022 yılında çok satan lüks otomobiller de öne çıkmaya başladı. 2022 lüks araçların satış rakamları ise dikkat çekiyor.

2022 Yılında Lüks Otomobillerin Satış Rakamı Belli Oldu!​

Lüks araç satışlarında 2022 rakamları belli oldu. Son dönemde piyasalarda görülen durgunluğun etkilerinin lüks araçlarda da görüldüğü aktarılıyor. 2022 yılında Türkiye’de satışı yapılan lüks araç marka ve modelleri ile satış adetlerine ilişkin detaylar açıklandı.

Land Rover 2022 Yılının En Çok Satanı Oldu!​

Land Rover 2022 Yılının En Çok Satanı Oldu!
2022 yılında Türkiye’de en fazla satılan lüks otomobil Land Rover oldu. 229 adet ile ilk sırada yerini alan otomobilin en çok satılan modeli ise 91 adet ie Range Rover Sport oldu. Şu an için Range Rover Spot modeli ise 4 milyon 24 binden başlayan fiyatlar ile satışa sunuluyor.

166 Adet Porsche Satışı Gerçekleşti!​

Listenin ikinci sırasında ise Porsche yer alıyor. 166 adet ile en çok satan ikinci lüks otomobil markası olan Porsche, 89 adet ile Taycan modeliyle öne çıktı. Taycan modelinin fiyatı ise 5 milyon 13 bin fiyatı ile dikkat çekiyor.

Maserati İlk Üçte Kendine Yer Buldu!​

Dünyanın önde gelen lüks araç markalarından Masarati ise listede kendine üçüncü sırada yer buldu. 31 adet satış gerçekleştiren Maserati, 28 adet ile en çok Levante modelini sattı. Bu aracın fiyatı ise 3 milyon 500 binden başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst