Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

2021’de 6 Milyon Elektrikli Otomobil Satışı Hedefleniyor!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Fosil yakıtların dünyaya verdiği zarar sebebiyle dizel ve benzin ile çalışan otomobillerin kullanımı giderek azalıyor. Elektrikli Otomobil Satışı ise artış yaşayacak. Dünyanın dört bir yanında olduğu gibi Türkiye’de de elektrikli otomobil kullanımını arttırmaya yönelik yeni projeler ve planlar yapılıyor.

Yetkililerin hazırladığı bir rapora göre 2021 yılı sonuna kadar dünya genelinde satılacak toplam elektrikli otomobil sayısı 6 milyon adede kadar çıkabilir.

Elektrikli Otomobillere Dev Yatırım

Elektrikli Otomobillere Dev Yatırım


Dünyanın dört bir yanında elektrikli otomobiller oldukça popüler hale geldi ve geniş bir kullanım ağına sahip olmaya başladı. Çevre dostu elektrik enerjisi ile çalışan ve doğaya zararlı gazlar salmayan elektrikli otomobillerin kullanımı tüm dünyada arttırılmaya çalışılıyor.

Önde gelen dev ekonomiler de ülke çapında elektrikli otomobil kullanımını arttıracak yeni projeler imzalamaya devam ediyor. Son zamanlarda giderek popülerlik kazanan elektrikli otomobiller hakkında ilgi çekici raporlar yayınlandı.

Bunlardan biri olan Bloomberg New Energy Finance kuruluşunun güncel raporuna göre 2021 yılında elektrikli otomobil satışları 5.6 milyon adede ulaşacak. Otomotiv sektöründe elektrikli otomobil satışından büyük pay koparmaya çalışan birçok marka, bu pazara çok yüksek rakamlarda yatırımlar yapmaya devam ediyor.

Elektrikli Otomobil Satışında Yüzde 140 Artış

Elektrikli otomobil satışı ile ilgili olarak hazırlanan güncel rapora göre yıl sonuna kadar 5.6 milyon elektrikli araç satışı yapılabilir. Dev markaların kampanyalarına göre bu rakamın 6 milyon adede çıkması da bekleniyor. Geçtiğimiz yıl ise 3.1 milyon elektrikli araç satılmış, 2019 yılındaysa sadece 2 milyon adet elektrikli otomobil satışı gerçekleşmişti.

2021 yılının ilk 6 ayında elektrikli otomobil satışları 2019 yılının aynı dönemine göre yüzde 140 arttı. İstatistiklere göre bu sürede elektrikli araçlar, dünya genelindeki tüm otomobil satışlarının yaklaşık yüzde 7’sini oluşturdu. 2019 yılında bu sayı sadece yüzde 2.6 seviyesinde kalmıştı. BNEF raporuna göre, dünya genelinde 8.5 milyon adedin üzerinde sıfır emisyonlu araç bulunuyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst