Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

2020’de Türkiye’de satılan Elektrikli ve Hibrit Otomobillerin sayısı 23 Bin oldu!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Bu gün haber kategorisinde sizlere 2020'de Türkiye'de satılan Elektrikli ve Hibrit Otomobillerin sayısı 23 Bin oldu! Türkiye'de satılan Elektrikli otomobillerin sayısı ve Hibrit Otomobillerin sayısı hakkında detay yazımız sizlerle..

2020'de Türkiye'de satılan Elektrikli ve Hibrit Otomobillerin sayısı 23 Bin oldu!​

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de Elektrikli motorlara önem artışı başlamış oldu. Çünkü artık içten yanmalı motorlar önemini kaybetmeye başladı. Yavaş yavaş elektrikli otomobiller artık pazardaki yerini almaya başladı.

Dünya üzerinde olduğu gibi Türkiye'de de yavaştan satışlar ivme kazanmaya başladı. Türkiye'de satılan Elektrikli ve Hibrit Otomobiller de gün geçtikçe artış göstermeye başladı desek yeridir.

2020'de Türkiye'de satılan Elektrikli ve Hibrit Otomobillerin sayısı 23 Bin oldu!


2021-2022 yılı da elektrikli otomobillerin yılı olacağı söylendiği gibi de olmaya başladı desek yeridir. Çünkü geçtiğimiz yıl yani 2020 yılında elektrikli otomobil satışları hayli arttı. Rakamsal olarak ise tamı tamına 23 Bin Elektrikli ve hibrit otomobil satışı oldu. Yani 2020'de Türkiye'de satılan Elektrikli ve Hibrit Otomobillerin sayısı 23 Bin oldu!

Bu da iddia edildiği gibi Elektrikli Otomobiller 2021 yılında ülkemizde hayli satılacağı düşünülüyor. 2020 yılında satılan araç sayısı 2021 yılını da bizlere işaret ediyor. Tüm bu gelişmelerin ışığında elektrikli otomobiller ülkemizde de artış gösterecek.

Zaten firmalar 2025 yılında artık elektrikli ve hibrit otomobillerin satışı daha fazla olacağını söylemişti. Bu da yavaştan gerçekleşmeye başladı desek yeridir. Ayrıca Avrupa ülkelerinde bu oran bazı ülkelerde şimdiden arttı. Bu ülkelerden birisi de Norveç oldu.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst