Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

17.400 yedek çıktı. TOGG alıp almamak konusunda kararsızım

resul_100

Üye
arkadaşlar bilgilerinize ihtiyacım var. TOGG yedek olarak 17.400 yedek çıktı. Anladığım kadarı ile 2024 haziran da aracımızı teslim alacağız. Sorun şu aracımdan memnunum ve alıp almamak konusunda kararsızım. Evimde kapalı otopark var. -1. kat enerji odası -2. kat otopark. Kendi aracıma ait otoparka wallbox da kurdurabilirim. Hatta evimin elektrik saati -1 de olduğu için oradan özel hat çektirik 220w da alabilirim. Hatta şehit ailesi olduğumuz için de bu elektriği daha ucuza da alıyoruz; ancak almayacağım bir araç içinde 60.000 TL'yi bekletmek istemiyorum. Özellikle 500 km deyip de menzil havadan sudan hızdan düştü deyip 250 km yol gidecek bir elektrikli araç için de aracımı değiştirip durduk yere rezil olmak istemiyorum. Dizel aracım km 1 lira yakıyor ekonomik kullanımda. Menzil eğer düşerse TOGG 2.5 lira yakacak uzun yolda. belki biraz abartı ama bana hala rezillik gibi geliyor elektrikli araçlar. Sorum şu sizce bu 60.000 TL'yi bekletip haziran 2024 de aracı alsam 1 yıl bekleme süresinden gelecek aylık 500 TL'lik TRUGO'yu kullanıp satsam 2025 haziran da bu araçtan sizce kar edebilir miyim? Bir yandan da ÖTV'siz araç almak da sanki karlı gibi gözüküyor ama enflasyon şartlarında 60.000 düşecek 30.000'e. Araç dan da kar edemezsek komple zarar olacak. Bir de 2024 haziran da bakalım araç 1.500.000 mü olacak üstüne mi çıkacak. Daha zaman çok gerçekten. Bir de şunu biliyorum ki fabrika hala tam kurulu değil üretim elle oluyor temmuz gibi düzenli robotlar çalışır diyor bi tanıdık. Bu konular da aklımı karıştırmıyor değil yani bizim üretim 2024 aralığı da bulabilir. Yorumlarınızı bekliyorum yanlış düşüncelerim varsa bilmek isterim.

Güncel fiyatlarla km'de 1₺ demek, 100 km'de 4,5-5 lt demektir. Bu ise ancak A segment araç ile uzun yolda 70-80 km/s hızlarla temin edilebilecek bir sarfiyat gibi görünüyor.

Bence 1 tonluk A segment araçla 2 tonluk C segment SUV aracı kıyaslamak adil olmaz. A segment aracın 70-80 km/s hızda yaktığıyla Togg'un 130 km/s hızda yaktığını karşılaştırmak iki defa adil olmaz. Togg'u sadece DC hızlı şarj istasyonlarından şarj edeceğimize göre hesap yapmak üç defa adil olmaz.

Ağırlıklı olarak şehir içi / şehir dışı nasıl kullanacağınızı bilmiyorum ama, şehir dışı kullanımlarda dahi uzun menzil Togg'un -eşit karşılaştırma şartlarında- dizelden çok daha ekonomik olacağını düşünüyorum.

İşin al-sat karını bilmiyorum, lakin talep yoğunluğuna bakılacak olursa ikinci el piyasası fabrika satış fiyatının hayli üzerinde olacak gibi görünüyor.

arkadaşlar bilgilerinize ihtiyacım var. TOGG yedek olarak 17.400 yedek çıktı. Anladığım kadarı ile 2024 haziran da aracımızı teslim alacağız. Sorun şu aracımdan memnunum ve alıp almamak konusunda kararsızım. Evimde kapalı otopark var. -1. kat enerji odası -2. kat otopark. Kendi aracıma ait otoparka wallbox da kurdurabilirim. Hatta evimin elektrik saati -1 de olduğu için oradan özel hat çektirik 220w da alabilirim. Hatta şehit ailesi olduğumuz için de bu elektriği daha ucuza da alıyoruz; ancak almayacağım bir araç içinde 60.000 TL'yi bekletmek istemiyorum. Özellikle 500 km deyip de menzil havadan sudan hızdan düştü deyip 250 km yol gidecek bir elektrikli araç için de aracımı değiştirip durduk yere rezil olmak istemiyorum. Dizel aracım km 1 lira yakıyor ekonomik kullanımda. Menzil eğer düşerse TOGG 2.5 lira yakacak uzun yolda. belki biraz abartı ama bana hala rezillik gibi geliyor elektrikli araçlar. Sorum şu sizce bu 60.000 TL'yi bekletip haziran 2024 de aracı alsam 1 yıl bekleme süresinden gelecek aylık 500 TL'lik TRUGO'yu kullanıp satsam 2025 haziran da bu araçtan sizce kar edebilir miyim? Bir yandan da ÖTV'siz araç almak da sanki karlı gibi gözüküyor ama enflasyon şartlarında 60.000 düşecek 30.000'e. Araç dan da kar edemezsek komple zarar olacak. Bir de 2024 haziran da bakalım araç 1.500.000 mü olacak üstüne mi çıkacak. Daha zaman çok gerçekten. Bir de şunu biliyorum ki fabrika hala tam kurulu değil üretim elle oluyor temmuz gibi düzenli robotlar çalışır diyor bi tanıdık. Bu konular da aklımı karıştırmıyor değil yani bizim üretim 2024 aralığı da bulabilir. Yorumlarınızı bekliyorum yanlış düşüncelerim varsa bilmek isterim.

Nasıl ya annem 13 bin lerde idi? Çıktı derken 2024 Ocak siparişlerine çekilişsiz girmeyi mi kastediyorsunuz?

Sonuçta 60.000 TL orada bekleyecek
Özellikle 500 km deyip de menzil havadan sudan hızdan düştü deyip 250 km yol gidecek bir elektrikli araç için de aracımı değiştirip durduk yere rezil olmak istemiyorum. Dizel aracım km 1 lira yakıyor ekonomik kullanımda. Menzil eğer düşerse TOGG 2.5 lira yakacak uzun yolda. belki biraz abartı ama bana hala rezillik gibi geliyor elektrikli araçlar.

Eğer rezillik gibi gelmesinin sebebi menzil düşecek kaygısı ise boşuna endişelenmeyin çünkü menzil ölçümü eskiden olduğu gibi 100 km sabit hız ideal koşullar değil WLTP denilen çeşitli varyasyonlarla oluşmuş karma tüketim verileri.

Togg şehir içinde 523 km WLTP menzilini aşacak ancak şehir dışında hıza bağlı bir miktar daha aşağı düşecek.

Batarya'nın ömrüne bağlı kapasitesinin düşmesi durumunda, aracınızı kalan KW kapasitesi kadar +iç direnç payı kadar şarj edeceksiniz zaten. 85 KW dan 75 KW ya düşmüş bir bataryayı sizde 80 KW civarında şarjla doldurursunuz.

Hatta tam kapasiteyi zorlamadığınız %80 lik şarjlarda o kadar iç dirençle bile karşılaşmazsınız.

ADMİN

Admin
Yönetici
Siz aracınızı aldınız mı? Yada şu an kaçıncı sırada dsğıtımlarda

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,459
Kullanıcılar
9,991