İnternetin İçinden Yükselen Togg, Yüz İfadesinden Analiz Yapacak!

İnternetin İçinden Yükselen Togg, Yüz İfadesinden Analiz Yapacak!

Türkiye’nin yerli ve milli gururlarından olan yerli otomobil Togg, üretim bandından inmesine sayılı günler kala, yeni özellikleri ile gündeme gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda araca ilişkin açıklanan yeni özellik, yüz ifadesi analizi yapabileceğine yönelik oldu.

Yerli Otomobil Togg’da Eşsiz Özellik!

Yerli Otomobil Togg'da Eşsiz Özellik!

Ülkemizin yerli ve milli gururlarından olan ve doğuştan elektrikli olması sayesinde tam bir doğa dostu olarak yollara çıkmaya hazırlanan Togg, test aşamalarını bir bir tamamlamaya devam ediyor. Bu kapsamda her tamamlanan test aşamasından sonra yerli otomobil durumuna ve özelliklerine dair güncel bilgiler paylaşan firma, Togg’a ilişkin heyecanlandıran yeni bir özelliği daha kamuoyu ile paylaştı.

Son olarak zorlu hava şartlarına ve keskin virajlara karşı muhteşem bir performans sergilemeyi başaran Togg, bir yeni özelliği ile daha hem ülke gündemimizde hem de dünya gündemine yer aldı. Yapılan açıklamalara göre yerli otomobil Togg, sürücünün yüz ifadesini analiz edecek ve analiz sonucunda sürücü koltuğunda oturan kişinin ruh haline ilişkin çıkarımlarda bulunacak.

Gerekli Yönlendirmeleri Yapacak!

Yerli otomobil Togg’un yeni yüz ifadesi analizi özelliğinin açıklanmasından sonra otomobil yazılımının analiz çalışmalarını nasıl yürüteceği merak konusu oldu. Yetkililer tarafından yapılan açıklamalara göre otomobil sürücünün yüz ifadesinin mutsuz göründüğü durumlarda keyifli bir müzik çalacak, hasta göründüğü durumlarda otonom sürüş ile hastaneye doğru yol alacak, gergin göründüğü durumlarda ise hız kontrolünü sağlayacak.

Yollarda Görülmesine Az Kaldı!

Bir süredir elektrikli araç pazarında büyük yankı uyandırmayı başaran yerli otomobil Togg, sene başında Amerika’da sonrasında da Ankara’da sergilenmişti. Geçtiğimiz günlerde de ilk kez bir Anadolu şehrinde boy gösteren Togg, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında halka tanıtılmıştı.

Samsun’da düzenlenen törene katılan isimlerden birisi olan Togg CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, yerli otomobilin gelişimine ilişkin açıklamalarda bulunmuş ve aracın seri üretiminin gerçekleştirileceği Gemlik fabrikasının haziran ayında açılacağını belirtmişti. Togg’un 2023 yılının ilk üç ayı itibari ile yollarda yerini alacağını belirten CEO Mehmet Gürcan Karakaş, aracın ilk sahibinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olacağını vurgulamıştı.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.