Bayraktar SİHA ve Kızılelma F35’lere Alternatif Olacak!

Bayraktar SİHA ve Kızılelma F35'lere Alternatif Olacak!

İtalyan Analist Daniele Santoro, Türk savunma araçlarına yönelik açıklamalarda bulundu.

Ünlü Analistten Bayraktar SİHA ve Kızılelma Yorumu!

Ünlü Analistten Bayraktar SİHA ve Kızılelma Yorumu!

Savunma araçları alanında yaptığı yorumlar ile ünlenen İtalyan Analist Daniele Santoro, yerli ve milli gururlarımızdan olan Bayraktar SİHA’yı ve Kızılelma’yı yorumladı. Türkiye’nin orta vadeli sürede F- 35 programına geri dönme ihtimalinin yüksek olduğunu savunan Analist Santoro, SİHA ve İHA’ların önemine vurgu yaptı.

Türkiye bölgesinde Bayraktar TB3’lerin güçlenme politikası için yeterli olabileceğini savunan İtalyan Analist Santoro, Ankara’nın hedefinde bu düşüncenin olduğunu belirtti. TCG Anadolu için bu tasarımda bir uçağa sahip olmamanın büyük bir kayıp olduğunu belirten analist, Türkiye’nin uzun bir süre boyunca odağının bu kombinasyon olduğunu ancak Bayraktar TB3’ün şimdilik yeterli olacağının düşünüldüğünü iddia etti. Prototipi sergilenen Kızılelma’ya da değinen ünlü analist, bu aracın da hafife atılmaması gerektiğini ifade etti.

Kızılelma ve Bayraktar TB3’ün F- 35 savaş uçaklarına alternatif olma ihtimallerinin yüksek olduğunu belirten İtalyan analist, şu ifadeleri kullandı: “Bu araçlar Türkiye’nin bölgede ortaya çıkmasını beklediği çatışmalar için geçerli alternatifler olarak tercih edilebilir. Libya, Suriye ve Dağlık Karabağ’da ortaya çıkan düşül ve orta yoğunluklu çatışmalar için de yeterli olacaklardın diye düşünüyorum.”

“TCG Helikopter Gemisi Olarak Kalmayacak!”

Türk savunma araçlarına yönelik tespitlerini dile getirmeye devam eden İtalyan Analist Daniele Santoro, TCG Anadolu Gemisi’ne de değindi. TCG Anadolu Gemisi’nin yola helikopter gemisi olarak devam etmeyeceğine vurgu yapan analist, Türkiye’nin bir drone gemisine sahip olacağını ifade etti. Santoro, sözlerine şu şekilde devam etti: “Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği bir konuşmasında TCG Anadolu Gemisi’nin 80 tane Bayraktar TB3 kapasitesinde olduğunu ifade etti. Baykar tarafından üretilmiş olan insansız hava aracı sistemi, Libya ve Suriye’de sergilenenlerin yeni versiyonu. Bunlar henüz F-35 seviyesinde değil ancak Türkiye söz konusu araçların bölgede çıkabilecek çatışmalar için yeterli olduğunu düşünüyor.”

“Ruslar Endişeli Olmaya Devam Ediyorlar!”

Konuşması esnasında Rusya- Ukrayna savaşına da değinen Santoro, İHA ve SİHA’ların savaşın seyrini değiştirdiklerini ve Rus ordusunun ilgili araçlara karşı hala endişe içinde olduklarını ifade etti.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.