Bakan Varank’tan Heyecanlandıran Açıklama: Togg Beklenenden Erken…

Bakan Varank'tan Heyecanlandıran Açıklama: Togg Beklenenden Erken...

Geride bıraktığımız hafta sonu Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde AK Parti kampı düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılım sağlamış olduğu parti kampı, birçok önemli konuya ev sahipliği yaptı. Kamp kapsamında hem Sanayi ve Ticaret Bakanı Mustafa Varank hem OSB yetkilileri hem de diğer katılımcılar açıklamalarda bulundular.

Bakan Mustafa Varank, kamp kapsamında yapmış olduğu sunumda önemli açıklamalara imza attı. Hem ülkemizin hem de diğer dünya ülkelerinin heyecan içerisinde beklediği yerli otomobilimiz Togg’a ilişkin de bilgiler veren Bakan Varank, sürpriz açıklaması ile otomotiv sektörünü ve sürücüleri şaşkına çevirdi. Ayrıca kampta, Togg ile Bilişim Vadisi’nin ortak yürüttüğü mobilite eğitimlerine ilişkin de önemli bir gelişme kaydedildiği açıklandı.

Bakan Varank’tan Heyecanlandıran Açıklama!

Bakan Varank'tan Heyecanlandıran Açıklama!

Çağın gereklilikleri kapsamında otomotiv sektöründe de birçok değişiklik gözlenmeye başlandı. Bu değişikliklerin başında ise hem çip krizinin hem de doğa kirliliğinin sebep olduğu içten yanmalı motorlara sahip olan araç modellerinin üretimlerine kısıtlama kararı getirilmesi geldi. Bu kapsamda elektrikli otomobil üretimine yönelen üretici firmalardan birisi de Türkiye’den doğdu.

Bir süredir hazırlığı devam eden ve doğuştan elektrikli olması sayesinde hem ülkemizde hem de diğer dünya ülkelerinde heyecan ile piyasaya sürülmesi beklenen yerli ve milli otomobilimiz Togg için geri sayım başladı. Haziran ayı içerisinde tamamlanacak olan Gemlik tesisinde seri üretime geçilmesi için gün sayan Togg, 2023 yılının ilk üç ayı içerisinde trafiğe çıkacak.

Togg’un trafiğe çıkış tarihine ilişkin net bilgiyi veren CEO Mehmet Gürcan Karakaş’tan sonra AK Parti Kızılcahamam Kampı kapsamında açıklamalarda bulunan Bakan Mustafa Varank da sürpriz bir haber verdi. Bakan Varank, Togg’un yılsonu itibari ile bazı devlet büyükleri tarafından kullanılmaya başlanacağına işaret etti.

Vekillerden Togg Talebi!

Birçok milletvekilinin de Togg’a sahip olmak istediğini belirten Bakan Mustafa Varank, önceliğin devlet büyüklerinde olduğunu, vekil taleplerini kaydettiğini ve sonrasında değerlendireceğini açıkladı.

Mobilite Hızlandırıcı Program Mezun Edecek!

Togg ile Bilişim Vadisi ortaklığında düzenlenen mobilite projesine, 800’den fazla başvuru geldi. Bu kapsamda 47 projenin kabul edildiği bu süreçte sona yaklaşıldı. 10 girişimcinin sahne alacağının öğrenildiği programda, yatırımcılar ile ürünler bir araya getirilecek.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.