Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg, Seri Üretime Robotlar ile Hazırlandığını Duyurdu!

ADMİN

Admin
Yönetici
Dünya otomotiv sektörünün dizel ve benzinli araç üretiminde kısıtlamaya gitmesi, araç üretimi rotasının elektrikli araçlara çevrilmesini sağladı. Bu kapsamda nerede ise her gün dünyanın farklı ülkelerinden elektrikli araç üretimine dair yeni haberler gelmeye devam ederken, ülkemizin elektrikli araç üretimi konusunda milli gururu olan Togg da üretim bazında yeniliklerin olduğunu duyurdu.

Yeni yıla girilmesi ile birlikte üretim çalışmalarına hız veren Togg, sene başında Amerika’da düzenlenen CES fuarında sergilenmiş ve dünyanın en iyi 6. aracı olarak seçilmişti. Togg’un göğsümüzü kabartan bu başarısından sonra araç üretim süreci hem ülke vatandaşları hem de diğer ülkelerin otomotiv sektörü üyeleri tarafından yakından takip edilmeye başlandı.

Togg bazında yaşanan her gelişmeyi resmi Twitter hesabından paylaşan firma yetkilileri, son olarak Togg’un seri üretime robotlar aracılığı ile hazırlandığını ilan etti.

Sosyal Medya Hesabından Yayınlandı!

Sosyal Medya Hesabından Yayınlandı!
Togg’un Gemlik’te yeni kurulmuş olan ve hem üretim sürecinde hem de diğer süreçlerde dünyanın en temiz içeriğine sahip olduğu bilenen fabrikası, yerli otomobilin üretimi konusunda ki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Dün, Togg’un resmi internet sitesinde yayınlanmış olan habere göre Gemlik fabrikasında robotlar aracılığı ile parçasız üretime geçildiği bilgisi kamuoyu ile paylaşıldı. Yaklaşık olarak 160 robotun gövde tasarımının provalarına başladığının duyurulması, otomotiv sektörü yetkililerini ve Togg’un sahibi olmak isteyen vatandaşları heyecanlandırdı.

Test Aşamaları Tamamlanmak Üzere!

Herhangi bir problem ile karşılaşılmaması amacı ile yerli otomobilin test aşamalarını büyük bir titizlik ile yürüten Togg yetkilileri, yaklaşık olarak iki hafta önce otomobili -40 derece hava sıcaklığında yeni bir teste tabii tutmuşlardı.

Otomobilin zorlu hava şartlarına hazır olup olmadığının anlaşılabilmesi amacı ile yürütülen test süreci, Togg’un başarısı ile sonuçlandı. Yayınlanan video görüntüleri, yerli otomobilin karlı havalarda dahi manevra yapma konusunda oldukça başarılı olduğunu ispat etti.

Serti Üretime Çok Az Kaldı!

Test aşamalarının tamamlanmasına oldukça az bir süre kalan Togg’un, aralık ayı itibari ile seri üretime geçmesi ve 2023 yılının başı itibari ile de satışa sunulması planlanıyor.

Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,462
Kullanıcılar
10,042
Son üye
Emozg