Yurtdışında tanıtılan Togg Sedan büyük ilgi gördü! İşte Togg Sedan modelinin çok konuşulacak özellikleri

Yurtdışında tanıtılan Togg Sedan büyük ilgi gördü! İşte Togg Sedan modelinin çok konuşulacak özellikleri

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (Togg), yurtdışında ilk kez görücüye çıktı. ABD’nin Nevada eyaletinde bulunan Las Vegas kentinde düzenlenen CES 2022 fuarında yer alan Togg, bu sefer C-SUV modeliyle değil sedan modeliyle tanıtıldı. Karakteristik tasarımı ve son teknoloji özellikleriyle tüm dikkatleri üzerine çeken Togg C-Sedan tanıtımı sosyal medyada da ilgi topladı.

Yeni Konsept Tasarımıyla Dikkat Çekti

Yeni Konsept Tasarımıyla Dikkat Çekti

İlk olarak 2019 yılında tanıtılan Togg C-Sedan modeli, dünyanın en popüler teknoloji fuarı olan CES 2022’de yeni konsept tasarımıyla sergilendi. Togg sedanın sahip olduğu özelliklere bakıldığında ilk etapta arka koltuk ayarlama düğmeleri ve otomatik açılır kapanır kapılar dikkat çekiyor. Otomobilin orta kısmında iç kapı direği olmadığı için iniş ve binişler çok rahat bir şekilde yapılabiliyor.

Togg C-sedan modelinin motor gücü 160 KW / 320 KW olarak açıklanırken, tam depo 300 km ve 500 km maksimum menzil yapabiliyor. Togg sedan konsept tasarımın tavan kısmında da uzunlamasına güneş paneli bulunduğu için güneş enerjisiyle de şarj ihtiyacının bir kısmını karşılayabiliyor. Togg sedan tasarımında öne çıkan detaylar dünya basınında da geniş yankı uyandırdı.

Togg İç ve Dış Tasarım Özellikleri

Togg markasının C-SUV modelinde olduğu gibi C-sedan modelinde de karakteristik tasarım özellikleri öne çıkıyor. Türk bıyığı detaylı led aydınlatma sisteminin yanı sıra lale motiflerinin bulunduğu ön panjur kısmında da led kullanılıyor. Son olarak daha önce kameralı aynadan geleneksel aynaya geçildiği belirtilmesine rağmen Togg C-sedan modelinde yine yan aynalar kameralı olacak.

İç tasarıma bakıldığında ise Togg C-sedan konsept tasarım aracında 3 seviye otonom sürüş özelliği bulunuyor. Şoför kokpitinin sağ kısmında bulunan bölgede aracın kapısının tam otonom aç-kapa düğmeleri yer alıyor. Togg Sedan modeli 2023 yılında yollarda göreceğimiz C-SUV modelinden 18 ay sonra üretim bandından indirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir