Yerli otomobil TOGG’un ilk montaj görüntüleri geldi

Araba üretiminde bende varım diyen ülkemizde üretilecek olan Yerli otomobil TOGG'un ilk montaj görüntüleri geldi. Gelen görüntüler TOGG Twitter adresinden ilk montaj görüntüleri adında paylaşıldı. Şimdi yazının detaylarını sizlerle paylaşalım.

Araba üretiminde bende varım diyen ülkemizde üretilecek olan Yerli otomobil TOGG’un ilk montaj görüntüleri geldi. Gelen görüntüler TOGG Twitter adresinden ilk montaj görüntüleri adında paylaşıldı. Şimdi yazının detaylarını sizlerle paylaşalım.

Yerli otomobil TOGG’un ilk montaj görüntüleri geldi baya ilgi topladı

Bir çok eleştiriyi beraberinde getiren TOGG olur mu olmaz mı tartışmaları yaşanırken, hatta TOGG’un ortaklarından olan Kraça Holding’in ortaklıktan çekilmesinin haberini bile yapmıştık. O yazımızda sebepleri ile birlikte ele almıştık. Bu gün yaşanan bir detay yerli otomobil için büyük bir adım olarak değerlendiriliyor.

Yerli otomobil TOGG'un ilk montaj görüntüleri geldi

Bu adımdan sonra ise seri üretim aşaması gerçekleşecektir. Bunun için de detaylı yazdığımız yazımıza bakabilirsiniz. Yerli Otomobil Ne Zaman Seri Üretime Geçecek? Yazımızı detaylı okuyarak seri üretim aşamasına bakabilirsiniz.

Yerli otomobil fabrikasının olduğu yerde yani Gebze’de çekilen montaj fotoğrafları adeta bir gövde gösterisi olarak paylaşıldı. TOGG resmi Twitter hesabından paylaşılan bu görüntüleri sizler için hemen alta hazırladık. Resmi hesabın gönderisinde;

“Tamamı ülkemizde üretilen parçalarla Gebze’de montajı yapılan ilk gövdemiz. Bizi izlemeye devam edin” ifadeleri yer aldı.

İşte O tweet:

Yukarıdaki gönderide de gördüğümüz gibi dev bir gövde gösterisi yapıldı. Ayrıca hedefin 2022 Son çeyrek olduğunu dile getiren TOGG yönetimi 2023 yılına yerli otomobilimizi seri üretim yapılır halde girmek istiyoruz dedi. Ayrıca TOGG Tesisinde üretim kapasitesi yıllık 175 bin adede ulaştığında toplam 4 bin 300 kişiye istihdam sağlanacak. Açıklaması yapıldı.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu