Togg’un Sergilendiği Teknoloji Fuarına TeknoTürk Damgası!

Togg'un Sergilendiği Teknoloji Fuarına TeknoTürk Damgası!
1 Paylaşımlar

Ocak ayının ilk haftasında ABD’nin Las Vegas kentinde gerçekleştirilen Tüketici Elektroniği Fuarı (CES 2022), büyük heyecana sahne oldu. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (Togg) marka adıyla yerli elektrikli otomobil, CES 2022 fuarında tanıtım yaparak ilk defa uluslararası arenada boy gösterdi.

Dünyanın önde gelen teknoloji markalarının yer aldığı CES 2022 fuarında, Togg’un c-sedan modelinin tanıtımı büyük ilgi gördü. Dünya otomotiv sektöründen de beğeni toplayan yerli otomobil Togg’dan övgü dolu sözlerle bahsedildi. Togg’u hayranlıkla izleyen otomotiv devleri, şirketin geleceğine ilişkin ilginç yorumlar yaptı.

Yerli Otomobil Togg Mega Projesi

Yerli Otomobil Togg Mega Projesi

Türkiye’de bazı yayın kuruluşları, “Fuarda görülen otomobil bu haliyle yollara çıkmayacak” şeklinde yorumlar yaptı. Ancak küresel otomotiv sektöründe ise Togg’dan övgü dolu sözlerle bahsedilmesi dikkatlerden kaçmadı. İlk defa uluslararası bir arenada sahne olan Togg, böylelikle dünya çapında tanınmış oldu.

Sektör temsilcileri, fuarda Togg’un c-sedan konsept modelinin sergilenmesi hakkında şunları söyledi: “Bu tür organizasyonlarda ‘vizyon otomobilleri’ sergilenir, bu da markanın gelecek planları hakkında insanlara öngörü sağlar. Birçok marka uzay çağı tarzı otomobillerini bu fuarda sergiledi, ama hiçbir ülkeden ‘Bu araç böyle yola çıkmayacak’ şeklinde yorumlar gelmedi.”

TeknoTürkler Yorumu Dikkat Çekti

Yerli otomobil Togg ile ilgili tüm gelişmeler yakından takip ediliyor. Küresel otomotiv sektöründe adından söz ettirmeye başlayan Togg hakkında övgü dolu yorumlar yapıldı. Togg’un CES 2022 fuarında boy göstermesi ile birlikte dünya sahnesine ilk adımı atması, yabancı basında “TeknoTürkler geliyor” şeklinde yorumlandı.

Otomotiv sektörünün önde gelen temsilcileri, Togg hakkındaki yorumlarında şu ifadeleri kullandı: “Bu tür işleri Çinlilerden beklerdik. Pandemiye rağmen Türkler bizleri çok şaşırttı. Bir Apple ve Samsung’un son teknolojik ürünü gibi görünüyor. Togg dünya otomotiv sektöründe yeni bir çağ başlatacağa benziyor.” Yerli otomobil Togg, 2023 yılında üretim bandından indirilerek Türkiye piyasasında satışa sunulacak.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.